PPP: Nie dla Traktatu Reformującego UE

[2007-12-13 16:47:34]

12 grudnia Polska Partia Pracy wydała oświadczenie w sprawie Traktatu Reformującego Unii Europejskiej w którym wzywa do odrzucenia tego dokumentu.

Ugrupowanie przypomina, że poprzednią wersję dokumentu została odrzucona w referendach we Francji i Holandii. Eurokraci tym razem nie ryzykują – żadne społeczeństwa nie będą już decydować w referendach o przyjęciu lub odrzuceniu eurotraktatu, a jego skutki odczujemy wszyscy: zamiast Europy Socjalnej będziemy mieli antysocjalną Europę, w której o wszystkim będzie decydował wolny rynek - czytamy w stanowisku.

Według PPP traktat ten od początku do końca stoi na straży praw kapitału do niepohamowanego wyzysku, którego nie równoważą żadne prawa pracownicze. Świadczy to o antyspołecznym i skrajnie neoliberalnym kierunku rozwoju Unii Europejskiej, czego przykładem jest zapisana w traktacie polityka prywatyzacji służb publicznych - uważają działacze partii.

Jednym działem, w którym przewidywano wzrost wydatków budżetowych, na co zwrca uwagę Polska Partia Pracy, jest rozbudowa sił zbrojnych.

Sposób przyjęcia traktatu europejskiego to odwrót Unii Europejskiej od norm demokratycznych – o losie obywateli będą decydować wyłącznie szefowie państw, premierzy, ministrowie i technokraci, nie dopuszczając społeczeństw do głosu w zasadniczych sprawach decydujących o kierunku budowy zjednoczonej Europy - czytamy w oświadczeniu.

Polska Partia Pracy domaga się, aby we wszystkich państwach UE o przyjęciu traktatu decydowało referendum.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 października:

1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.

1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.

1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.

1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.

1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.

1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.

1949 - Proklamowanie NRD.

1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.

2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku