Irlandia: Pikieta w obronie Mumii Abu-Jamala
[2008-04-23 14:15:14]
![]() Protest był częścią międzynarodowej akcji zwolenników Abu-Jamala po werdykcie Apelacyjnego Sądu Trzeciego Dystryktu w Filadelfii z 27 marca który utrzymał w mocy wyrok śmierci za zabójstwo policjanta Daniela Faulknera. Podobne demonstracje miały także miejsce w USA, Australii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji. Uczestnicy pikiety skandowali: "Mumia jest niewinny", "Uwolnić Mumię Abu-Jamala" oraz "Znieść rasistowską karę śmierci". Odczytano z listy z wyrazami poparcia od Komitetu Obrony Działaczy z Wielkiej Brytanii i organizatorów protestu w obronie Abu-Jamala z San Jose. Mumia Abu-Jamal (ur. 24 kwietnia 1954 r. jako Wesley Cook) to dziennikarz i aktywista polityczny z Filadelfii. Należał do Czarnych Panter, był także sympatykiem radykalnej organizacji MOVE. Obecnie przebywa w celi skazańców. Zwolennicy Abu-Jamala twierdzą, że jest niewinny i że jego aresztowanie i skazanie ma podłoże polityczne. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
30 czerwca:
1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.
1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.
1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.
1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.
1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.
2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.
2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.
2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.
?