Warszawa: Zablokowana eksmisja

[2008-05-12 17:56:08]

12 maja 40 działaczy Stowarzyszenia Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej i Nowej Lewicy, a także Katarzyna Matuszewska z Unii Pracy oraz Mateusz Piskorski z Samoobrony zablokowali eksmisję do tzw. lokalu tymczasowego młodego psychologa, Mariusza Krawczewskiego.

Mimo wyroku eksmisyjnego z 2001 r., który wynika z niefortunnie prowadzonej sprawy spadkowej, Krawczyński przez ostatnie 7 i pół roku mieszkał w mieszkaniu na warszawskiej Saskiej Kępie i płacił regularnie przysyłane przez Spółdzielnię "Ateńska" rachunki. W tym samym mieszkaniu przy ul. Afrykańskiej 16a mieszkał aż do śmierci ojciec eksmitowanego.

Kancelaria podejmowała próby polubownego załatwienia sprawy z prezesem spółdzielni na dwa dni przed terminem eksmisji, jednak bez skutku. Komornik przybyły w asyście policji był zmuszony odstąpić od eksmisji.

Kolejna próba eksmisji odbędzie się 3 czerwca.

Wioletta Schwartz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Bielsku-Białej!
Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
10 maja (sobota), godz. 11:00
Zandberg w Tychach!
Tychy, Plac Baczyńskiego
10 maja (sobota), godz. 15:00
Zandberg w Katowicach!
Katowice, plac Miarki
10 maja (sobota), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona

Więcej ogłoszeń...


9 maja:

1907 - Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Henryk Baron, członek OB PPS.

1943 - W Auschwitz zginęła Danielle Casanova, francuska działaczka komunistyczna, współzałożycielka Jeunes Filles de France, działaczka ruchu oporu (Resistance).

1945 - Dowództwo niemieckie podpisało akt uroczystej kapitulacji przed ZSRR.

1960 - Amerykańskie apteki rozpoczęły sprzedaż pierwszej na świecie tabletki antykoncepcyjnej – Enovidu.

1974 - Afera Watergate: rozpoczęły się przesłuchania i proces impeachmentu prezydenta Richarda Nixona.

1987 - W Lesie Kabackim pod Warszawą miała miejsce największa katastrofa lotnicza w dziejach Polski - zginęły 183 osoby.

2013 - W Warszawie zmarł Krzystof Dunin-Wąsowicz, historyk , działacz PPS, odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

2016 - Werner Faymann (SPÖ) ustąpił ze stanowiska kanclerza Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku