Zachodniopomorskie: Regionalna Konwencja Programowa UP
[2008-05-22 22:52:14]
Celem Konwencji było wypracowanie założeń do nowelizacji programu Unii Pracy, dostosowanie go do aktualnej sytuacji polityczno-społeczno-gospodarczej oraz dzisiejszych oczekiwań społeczeństwa, poszukiwanie odpowiedzi: jak trafić do przyszłych wyborców, zwłaszcza tych, którzy w swoje aktywne życie polityczno-społeczne weszli po 1989 r. Uczestnicy Konwencji określili diagnozę kryzysu lewicy oraz próbowali zarysować wizję tego, jaka lewica jest w naszym kraju potrzebna. Działacze Unii Pracy podkreślali, że celem działania ich partii jest Polska bez biedy i bezrobocia, z równymi szansami dla wszystkich ludzi młodych, prawami kobiet do decydowania o własnym macierzyństwie, gwarancjami praw dla mniejszości i wyraźnym oddzieleniem państwa od kościołów. Z sytuacją w służbie zdrowia zapoznała uczestników Danuta Kucharska, wiceprzewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie, a z sytuacją w oświacie -Małgorzata Chyła, prezes koszalińskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. W pierwszym dniu gościem Konwencji był poseł SLD Stanisław Wziątek, a w drugim prof. Maria Szyszkowska z Uniwersytetu Warszawskiego, która dokonała wprowadzenia do panelowej dyskusji programowej nt. "Lewicowość w XXI wiieku". Na zakończenie uczestnicy Konwencji przyjęli stanowiska w których: opowiadają się przeciwko rozmieszczeniu w Polsce tarczy antyrakietowej, popierają żądania i oczekiwania nauczycieli oraz solidaryzują się ze strajkiem w oświacie zaplanowanym przez ZNP na 27 maja br. oraz opowiadają się przeciwko prywatyzacji oraz odpłatności w służbie zdrowia. Uczestnicy Konwencji Programowej wystąpili również z apelem do Rządu RP o pilne podjęcie działań poprawiających dramatyczną sytuację emerytów i rencistów w Polsce, m.in poprzez zwolnienie emerytów i rencistów z płacenia podatku dochodowego, podniesienie podstawy do naliczania rent i emerytur oraz przeciwdziałanie rosnącym kosztom życia. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
14 maja:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.
2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.
?