RACJA PL: Skontrolować unijne fundusze na Podkarpaciu!

[2008-08-06 11:53:56]

RACJA Polskiej Lewicy zaapelowała do przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Durão Barroso, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Pötteringa oraz Komisarz Europejskiej ds. Rozwoju Regionalnego Danuty Hübner o skontrolowanie wykorzystania unijnych funduszy na rozwój gospodarczy i społeczny Polski na lata 2007-2013. Podejrzenia partii wzbudził sposób wykorzystania tych środków na Podkarpaciu.

RACJA zwraca uwagę, że już po zamknięciu listy projektów, które miały być finansowane z funduszy unijnych, dopisano do niej dwa dodatkowe cele. Dotację w wysokości 17,5 mln euro ma otrzymać Seminarium Duchowne w Rzeszowie, natomiast dotację w wysokości 6,1 mln euro otrzyma Zakon OO. Bernardynów w Rzeszowie na rozbudowę klasztoru oraz urządzenie centrum pielgrzymkowego i ogrodu przyklasztornego. Przy czym dotacja dla Seminarium jest prawie tak samo duża jak dotacja na stworzenie centrum medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego (18 mln euro), a dotacja dla Bernardynów niemal trzykrotnie wyższa niż dotacja dla Centrum Technologii Lotniczych (2,2 mln euro).

RACJA Polskiej Lewicy zwróciła się wobec tego do władz Unii Europejskiej z pytaniem, czy w tym przypadku nie ma do czynienia z sytuacją wykorzystania środków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Według partii, pieniądze nie zostaną w tym przypadku przeznaczone na podniesienie poziomu cywilizacyjnego wschodnich części kraju, ale mogą przyczynić się wręcz do pogłębienia ich zacofania.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Opolu!
Opole, ul. Kopernika 13
13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
Zandberg we Wrocławiu!
Wrocław, Rynek
13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Zandberg w Krakowie!
Kraków, Mały Rynek
14 maja (środa), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz

Więcej ogłoszeń...


13 maja:

1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.

1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.

1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.

1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.

1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.

1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).

2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.

2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku