Władimir Grinin: "To trudna i wymuszona decyzja"
[2008-08-27 18:05:39]
Władimir Grinin podkreślił, że Rosja chciała w ten sposób zapobiec katastrofie humanitarnej i ludobójstwu. Dodał, że rosyjskie władze pragną ocalić życie ludzi, za których odpowiadają i którzy są w większości obywatelami Rosji. Grinin powiedział, że dopiero po - jak stwierdził - gruzińskim ataku na Osetię i spowodowanymi nim ofiarami wśród ludności cywilnej Rosja zmieniła zadanie. Zrozumieliśmy, że Abchazi i Osetyjczycy nie mogą dłużej pozostawać z Gruzinami w jednym państwie - powiedział ambasador Rosji w Polsce. Dyplomata odniósł się również do tarczy antyrakietowej. Powiedział, że Rosja zneutralizuje tarczę w Polsce. To zdrowa reakcja na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego - powiedział Grinin, dodając że nie jest to groźba wobec naszego kraju. Proszę na to nie patrzeć jak zagrożenie ze strony Rosji dla Polski. Rosja Polsce nie grozi - podkreślił ambasador. "Nie trzeba próbować nas demonizować i izolować. To się i tak nie uda. Jesteśmy wystarczająco silnym i bogatym krajem. I pewnie będziemy w stanie pokonać wyzwania i zagrożenia współczesności samodzielnie, chociaż będzie o wiele trudniej. Ale sądzę, że w interesie Europejczyków byłaby współpraca z nami, a nie konflikt" - mówił ambasador Rosji. Grinin twierdzi, że Rosja nie potrzebuje nowej zimnej wojny i pragnie dobrych stosunków z Zachodem. Potrzebny jest pragmatyzm i wzajemny szacunek. Mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży - powiedział. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Opolu!
- Opole, ul. Kopernika 13
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
- Zandberg we Wrocławiu!
- Wrocław, Rynek
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Zandberg w Krakowie!
- Kraków, Mały Rynek
- 14 maja (środa), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
13 maja:
1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.
1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.
1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.
1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.
1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.
1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).
2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.
2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.
?