ZKDP: "Newsweek" wyprzedził "Gościa Niedzielnego", wzrost "Angory"

[2008-10-15 19:21:09]

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy podał dane o sprzedaży tygodników opinii w lipcu bieżącego roku. Wynika z nich, że pierwsze miejsce wciąż zajmuje "Polityka", która wyprzedza "Newsweeka" i "Gościa Niedzielnego".

Średnia sprzedaż "Polityki" wyniosła w lipcu 2008 r. 149.505 egzemplarzy, czyli o ponad 3 tys. więcej niż w czerwcu 2008 r. i o ponad 22 tys. mniej niż w czerwcu 2007 r.

Na drugie miejsce awansował "Newsweek", którego średnia sprzedaż w lipcu 2008 r. wyniosła 122.606 egzemplarzy, czyli o ponad 1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 9 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na trzecie miejsce spadł "Gość Niedzielny", którego średnia sprzedaż w lipcu 2008 r. wyniosła 122.409 egzemplarzy, czyli o prawie 2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i minimalnie więcej niż rok wcześniej.

Na czwartym miejscu jest "Wprost", którego średnia sprzedaż w lipcu 2008 r. wyniosła 114.707 egzemplarzy, czyli o prawie 7 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 62 tys. mniej niż rok wcześniej.

Kolejne miejsca zajęły: "Przekrój" – 59.282 (minimalnie więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 5 tys. mniej niż rok wcześniej), "Przewodnik Katolicki" – 28.029 (o prawie 1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. mniej niż rok wcześniej), "Gazeta Polska" – 26.747 (o ponad 1 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. więcej niż rok wcześniej) "Przegląd" – 24.664 (o ponad 1 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 2 tys. mniej niż rok wcześniej), "Tygodnik Powszechny" – 18.845 (o prawie 1 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. więcej niż rok wcześniej).

ZKDP podał też dane odnośnie sprzedaży tygodników zamieszczających przedruki z prasy polskiej i zagranicznej. Zgodnie z nimi tygodnik "Angora" sprzedał w lipcu 2008 r. 306.150 egzemplarzy (o prawie 13 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 13 tys. więcej niż rok wcześniej), a "Forum" 19.531 (o prawie 3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. więcej niż rok wcześniej).

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


6 października:

1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.

1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.

1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).

1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.

1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.

1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.

1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.

1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.

1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.

2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.

2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.


?
Lewica.pl na Facebooku