Partia Kobiet: Kopacz do dymisji!

[2008-10-15 23:14:24]

Partia Kobiet zaapelowała do minister zdrowia Ewy Kopacz o podanie się do dymisji z zajmowanego stanowiska. Działaczki partii wyliczyły 13 przyczyn, dla których Kopacz nie powinna pełnić funkcji osoby odpowiedzialnej za opiekę zdrowotną.

Działaczki Partii Kobiet uważają, że działania Ewy Kopacz są antykobiece i szkodliwe. Wytykają jej także brak uzasadnień merytorycznych dla przedstawianych przez nią propozycji.

Uważamy, iż dla 52 procent obywateli polskich, czyli dla wszystkich kobiet w naszym kraju, będzie to rozwiązanie najbezpieczniejsze, ponieważ kolejne Pani wypowiedzi niosą poważne zagrożenie dla klimatu wokół opieki zdrowotnej, a w konsekwencji również samego zdrowia i życia Polek. Z pewnością jest Pani specjalistką w jakiejś dziedzinie i ma wiele talentów, oraz być może jest Pani politykiem obdarzonym dużą wrażliwością społeczną. Jednak słuchając Pani wypowiedzi nie zauważamy tego, dezorientuje Pani zarówno lekarzy, środowiska medyczne jak i pacjentki - czytamy w apelu podpisanym przez Annę Kornacką - przewodniczącą Partii Kobiet.

Partia Kobiet poczuła się szczególnie oburzona ubiegłotygodniową wypowiedzią Ewy Kopacz, która powiedziała jednej z gazet, że kobiety powinny rodzić w bólach, ponieważ tak zostały stworzone przez naturę. Wśród zarzutów wobec minister odnajdujemy także punkt dotyczących wycofania pod wpływem nacisków Kościoła katolickiego z pomysłu refundacji zapłodnień in vitro.

Działaczki Partii Kobiet krytykują Ewę Kopacz także za to, że zaprzestała walki z korupcją w służbie zdrowia, a także za zmianę planów w sprawie prywatyzacji szpitali w porównaniu do tego, co Platforma Obywatelska głosiła w kampanii wyborczej.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


27 czerwca:

1869 - W Kownie urodziła się Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet.

1875 - Zjazd zjednoczeniowy niemieckiej socjaldemokracji w Gotha. We wspólną partię łączą się niemieccy zwolennicy Marksa i Lassalle'a.

1880 - Urodziła się Helen Keller, amerykańska głuchoniewidoma pisarka, pedagożka i działaczka społeczna. Była członkinią Socjalistycznej Partii Ameryki i związku zawodowego Robotników Przemysłowych Świata. Działała na rzecz praw wyborczych kobiet, praw pracowni

1893 - USA: Krach na giełdzie nowojorskiej.

1905 - Doszło do buntu załogi na pancerniku rosyjskiej floty czarnomorskiej Potiomkin.

1947 - Urodził się Tron Øgrim, norweski pisarz, dziennikarz i lewicowy działacz polityczny.

1952 - Gwatemala: Postępowy prezydent Jacobo Arbenz ogłosił reformę rolną.

1960 - Zmarł Harry Pollitt, brytyjski działacz komunistyczny. Współzałożyciel KP Wlk. Brytanii w 1920, od 1956 jej przewodniczący.

1969 - USA: Stonewall riots – nowojorskie zamieszki, które wybuchły na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych po ataku policji na pub "Stonewall Inn". Zapoczątkowało to amerykański i światowy ruch walki o prawa mniejszości seksualnych.

1973 - Zmarł Earl Browder, przywódca Partii Komunistycznej USA w latach 1932-45.

1978 - Pierwszy Polak w kosmosie - w locie statku kosmicznego Sojuz 30 uczestniczył Mirosław Hermaszewski.

1993 - Irak: USA zbombardowały siedzibę irackiego wywiadu - na Bagdad spadły 23 pociski "Tomahawk".

2010 - Na Islandii zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.

2010 - Umiarkowani członkowie partii Synaspismós opuścili koalicję SYRIZA i utworzyli partię Demokratyczna Lewica (DIMAR).

2013 - Kevin Rudd (ALP) został po raz drugi premierem Australii.

2019 - Socjaldemokratka Mette Frederiksen objęła urząd premiera Danii.

2020 - Zmarł Belaid Abdessalam, algierski polityk Frontu Wyzwolenia Narodowego, minister, premier Algierii (1992–1993)


?
Lewica.pl na Facebooku