Wspólna akcja Inicjatywy Pracowniczej i "Sierpnia 80"

[2008-11-13 22:30:19]

Jak postanowiono 8 listopada podczas zebrania Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza dnia 20 listopada zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja protestacyjna. W dniu tym odbędzie się demonstracja w Warszawie zorganizowana przez m.in. "Sierpień 80", Związek Rybaków Polskich i Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, którą OZZ IP popiera i postanowiła wspomóc.

Inicjatywa Pracownicza będzie się starać zorganizować podobne akcje w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.

Już wiadomo, że Inicjatywa Pracownicza w Krakowie 20 listopada, położy nacisk na problemy służby zdrowia. W swoim oświadczeniu członkowie krakowskiej Komisji Międzyzakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza dotyczącym manifestacji piszą: Rząd PO proponuje w projekcie na rok 2009 przeznaczyć 5,6 proc. budżetu na zbrojenia, zaś na służbę zdrowia zaledwie 1,2 proc. W budżecie na mijający rok nie było o wiele lepiej (1,3 proc. - służba zdrowia, 5,2 proc. zbrojenia). Najwięcej pieniędzy z budżetu przeznaczanych jest na tajemnicze "Rozliczenia różne" (2008 – 27,5 proc., 2009 – 29.9 proc.). Żądamy odwrócenia tych proporcji!

Manifestacje w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie na wzór warszawskiej odbędą się przed lokalami PO. Więcej informacji na oficjalne witrynie OZZ IP: www.ozzip.pl.

Piotr Krzyżaniak


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 października:

1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.

1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.

1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.

1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.

1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.

1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.

1949 - Proklamowanie NRD.

1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.

2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku