Argentyna: Wywłaszczenie linii lotniczych
[2008-12-04 15:54:07]
Za ustawą opowiedziało się 152 ze 257 deputowanych. Przeciw było 84. Teraz sprawą zajmie się Senat. Zwolennicy tej decyzji podkreślają, że to państwo musi rozwiązać kłopoty trapiące przewoźnika należącego do hiszpańskiej spółki Marsans. Wśród największych problemów tych linii rząd wymienia nagminne opóźnienia i odwołania lotów. Administracja prezydent Cristiny Fernández de Kirchner podkreśla, że linie lotnicze stanowią dobro "użytku publicznego" i zobowiązała się do ich przejęcia. Nie doszło jednak do porozumienia między rządem a właścicielem w sprawie wartości przejmowanego majątku. Spółka Marsans, do której należą Aerolíneas Argentinas i podległe im linie lotnicze Austral, wycenia flotę i zaplecze tecniczne na kwotę 440 mln dol. Ministerstwo Planowania, Inwestycji Publicznych i Usług twierdzi jednak, że firma jest zadłużona na około 830 mln dol., więc - zdaniem resortu - rząd nie powinien zapłacić ani grosza. Aerolíneas wraz z Austral Lineas Aereas kontrolują obecnie ponad 80 proc. rynku przewozów lotniczych w Argentynie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?