Warszawa: NSZZ "Solidarność" apeluje o "wskrzeszenie" dialogu społecznego
[2008-12-05 17:00:32]
Jesteśmy tu dziś nie tylko w sprawie emerytur pomostowych, domagamy się wskrzeszenia dialogu społecznego zamordowanego przez ten rząd - stwierdził w swoim przemówieniu lider związku Janusz Śniadek. Jak dodał poza kwestią emerytur pomostowych związkowcy chcą także rozmawiać z rządem na temat reform w służbie zdrowia. Ustawiono "Platformę cudów", na której stanęły zapowiadane przez Platformę Obywatelską w czasie kampanii wyborczej cuda takie jak przyspieszenie wzrostu gospodarczego, bezpłatny dostęp do opieki medycznej, podniesienie rent i emerytur czy odbudowanie zaufania do władzy. Demonstranci mieli ze sobą transparenty z napisami: "PO: by żyło się lepiej bogatym", "Tanie państwo to głodowe renty i emerytury", "Słońce Peru - mistrz bajeru" oraz "Cudu nie ma - zostały tylko wilcze oczy" oraz związkowe flagi i rózgi. Protestujący podpalili także opony i rzucali petardami. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?