Około 150 osób przeszło ulicami Gdańska skandując hasła równości płci, praw kobiet oraz - co rzadziej - postulatów ekonomicznych; trójmiejskie
obchody Dnia Kobiet odnotowały mniejszą frekwencję niż przed rokiem.
Uczestnicy Manify domagali się m.in. prawa każdej kobiety do zapłodnienia in vitro i aborcji, świeckości państwa oraz równości praw kobiet. W przemarszu wzięły udział m.in. Kobiety dla Pomorza, Kampania Przeciw Homofobii oraz Młodzi Socjaliści. Jak zwracała uwagę część demonstrujących, brakowało haseł i postulatów związanych z ekonomicznych wyzyskiem kobiet w pracy, a część haseł była oderwana od realiów życia przeciętnej Polki.
Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się w 1909 roku nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego, przeciwko złym warunkom pracy. 8 marca Dniem Kobiet ogłoszono rok później podczas II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze.
1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.
1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.
1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.
1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.
1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).
2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.
2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.