Pracownicy akceptują likwidację premii podczas kryzysu?
[2009-05-17 16:41:10]
Jak donosi portal gospodarczy wnp.pl z badań przeprowadzonych przez Hays Talent Management wynika, iż istnieje płaszczyzna porozumienia pomiędzy pracownikami i pracodawcami w kwestii zredukowania - na czas kryzysu - kosztów zatrudnienia, czyli obniżenie wysokości premii i bonów, a nawet skrócenie czasu pracy.
W obu badanych grupach dominowały stwierdzenia o konieczności redukcji etatów dla pracowników tymczasowych, zwolnieniach dobrowolnych (gwarantujących odprawę), a także rezygnacji z bonusów uznaniowych od obniżenia kwot dodatków emerytalnych.
Alistair Cox, Chief Executive Officer w grupie Hays stwierdził jednak, że pracownicy niechętnie patrzą na obniżanie ich dotychczasowego wynagrodzenia, czy konieczność rezygnacji z istotnych dodatków, jak np. składka emerytalna. Dodał on, że w obliczu aktualnych zawirowań gospodarczych najważniejsza jest przemyślana i długookresowa strategia, dotycząca potencjału ludzkiego.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.