Wodzisław Śląski: Zastrajkowały pielęgniarki

[2009-06-23 02:51:05]

22 czerwca w Szpitalu Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy personelu medycznego. Od łóżek pacjentów odeszły pielęgniarki i położne. W proteście uczestniczyły także salowe, radiolodzy i ratownicy medyczni. Pacjentom szpitala opiekę zapewniali w czasie strajku lekarze. Łącznie w proteście uczestniczyło około 250 osób.

Strajkujący pracownicy szpitala domagali się wyższych podwyżek i równego z lekarzami traktowania. Według przedstawicielek pielęgniarskich związków zawodowych, lekarze dostali dużo wyższe podwyżki, niż początkowo zakładano. Tymczasem pielęgniarki i przedstawiciele innych grup zawodowych otrzymali tylko połowę z wynegocjowanych 240 złotych podwyżki.

Działaczki związkowe skarżyły się także na obojętność i arogancję dyrekcji na postulaty pracowników szpitala. Dyrekcja miała także nie dostarczać związkom zawodowym należnych im dokumentów dotyczących wynagrodzeń. Skrytykowano również brak zainteresowania sytuacją w placówce ze strony władz miasta i powiatu.

W czwartek 25 czerwca przedstawiciele protestujących pracowników szpitala wezmą udział w posiedzeniu rady miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która ma zajmować się sytuacją w szpitalu.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


26 czerwca:

1870 - Zmarł Armand Barbès, rewolucjonista francuski; 1839 raz z Luisem Blanqui stanął na czele krwawo stłumionego powstania w Paryżu.

1944 - RPPS, wchodzaca w skład CKL, przyjęła nazwę PPS-Lewica.

1945 - W San Francisco została podpisana Karta Narodów Zjednoczonych.

1974 - Sejm przyjął nowy Kodeks pracy.

1981 - Na konferencji Organizacja Jedności Afrykańskiej w Nairobi uchwalono Afrykańską Kartę Praw Człowieka i Ludów.

2011 - Honduras: powstała lewicowa partia Libertad y Refundación.

2020 - Zmarł Ludwik Tomiałojć, zoolog, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody, działacz partii Zieloni.


?
Lewica.pl na Facebooku