Gdynia: Dalmor do prywatyzacji

[2009-07-06 12:35:46]

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" 3 lipca minister skarbu Aleksander Grad porozumiał się z prezydentem miasta Gdynia Wojciechem Szczurkiem i podpisał list intencyjny w sprawie prywatyzacji Dalmoru.

Sprywatyzowane zostanie 20 ha gruntów, położonych w najatrakcyjniejszej części Gdyni. Jest to największy majątek spółki Dalmor. Według planów zagospodarowania przestrzennego zostaną one przekształcone z terenów przemysłowych w grunty pod budownictwo mieszkaniowe i biurowe, co zwiększy wartość przedsiębiorstwa czterokrotnie.

W zamian za zgodę na prywatyzację Dalmoru ministerstwo skarbu zagwarantowało miastu, iż z podobnych planów wyłączone zostaną strategiczne grunty, przeznaczone na budowę dróg czy nadmorskich deptaków.

Dalmor jest obecnie państwową spółką, niegdyś zajmującą się połowami dalekomorskimi, a obecnie obsługą statków i eksploatacją trawlerów rybackich.

Piotr Kuligowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 października:

1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.

1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.

1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.

1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.

1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.

1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.

1949 - Proklamowanie NRD.

1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.

2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku