Radiowa "Trójka": Możliwość strajku

[2010-03-04 01:12:30]

Szef związku dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia Jerzy Sosnowski powiedział "Gazecie Wyborczej": Jeśli negocjacje z zarządem Polskiego Radia nie przyniosą porozumienia, będzie strajk. Stwierdził także: Jeśli wyczerpiemy wszystkie przewidziane prawem możliwości, to nie będzie innego wyjścia. Już pytaliśmy zespół, czy są na to gotowi i powiedzieli, że tak, choć oczywiście strajk to ostateczność.

Dziennikarze Trójki spotkali się z groźbami zwolnień dyscyplinarnych w razie strajku lub protestu na antenie ze strony dyrektora Jacka Sobali.

W oświadczeniu przysłanym Polskiej Agencji Prasowej dziennikarze Trójki piszą, że ich związek żąda odwołania ze stanowiska dyrektora Jacka Sobali, oraz przeprowadzenia konkursu na to stanowisko o transparentnych regułach, z obecnością obserwatorów - także obserwatorów ze Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu 3 Polskiego Radia. (...). Kolejne postulaty to przywrócenie do pracy Magdy Jethon i Jerzego Sosnowskiego. Związek dziennikarzy Trójki domaga się również anulowania decyzji programowych i personalnych, podjętych przez dyr. Sobalę w lutym 2010 roku, czyli powrotu do pracy kolejnych dziennikarzy oraz przywrócenia zdjętych z anteny stałych programów.

Jethon pozostawała szefową Trójki do grudnia ub.r., gdy zastąpił ją Sobala. Przeciwko temu przetasowaniu protestowali dziennikarze Trójki oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Powrotu Jethon na stanowisko domaga się również minister skarbu Aleksander Grad.

Sosnowski skrytykował na łamach "Gazety Wyborczej" zatrudnienie w Trójce siedmiu nowych osób, podczas gdy równocześnie ciągle słychać opinie o konieczności radykalnego cięcia wydatków. Pierwszą z tych osób jest redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Kolejne to dziennikarz "Polityki" Daniel Passent, redaktor naczelny "Warsaw Voice" Andrzej Jonas oraz tacy dziennikarze "Rzeczypospolitej" jak Bronisław Wildstein, Marek Magierowski, Tomasz Wróblewski i Rafał Ziemkiewicz.

Paweł Michał Bartolik


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


1 lipca:

1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.

1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.

1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.

1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.

1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.

1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.

2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.

2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.

2023 - Xanana Gusmão (CNRT) został po raz drugi premierem Timoru Wschodniego.


?
Lewica.pl na Facebooku