Radiowa "Trójka": Możliwość strajku

[2010-03-04 01:12:30]

Szef związku dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia Jerzy Sosnowski powiedział "Gazecie Wyborczej": Jeśli negocjacje z zarządem Polskiego Radia nie przyniosą porozumienia, będzie strajk. Stwierdził także: Jeśli wyczerpiemy wszystkie przewidziane prawem możliwości, to nie będzie innego wyjścia. Już pytaliśmy zespół, czy są na to gotowi i powiedzieli, że tak, choć oczywiście strajk to ostateczność.

Dziennikarze Trójki spotkali się z groźbami zwolnień dyscyplinarnych w razie strajku lub protestu na antenie ze strony dyrektora Jacka Sobali.

W oświadczeniu przysłanym Polskiej Agencji Prasowej dziennikarze Trójki piszą, że ich związek żąda odwołania ze stanowiska dyrektora Jacka Sobali, oraz przeprowadzenia konkursu na to stanowisko o transparentnych regułach, z obecnością obserwatorów - także obserwatorów ze Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu 3 Polskiego Radia. (...). Kolejne postulaty to przywrócenie do pracy Magdy Jethon i Jerzego Sosnowskiego. Związek dziennikarzy Trójki domaga się również anulowania decyzji programowych i personalnych, podjętych przez dyr. Sobalę w lutym 2010 roku, czyli powrotu do pracy kolejnych dziennikarzy oraz przywrócenia zdjętych z anteny stałych programów.

Jethon pozostawała szefową Trójki do grudnia ub.r., gdy zastąpił ją Sobala. Przeciwko temu przetasowaniu protestowali dziennikarze Trójki oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Powrotu Jethon na stanowisko domaga się również minister skarbu Aleksander Grad.

Sosnowski skrytykował na łamach "Gazety Wyborczej" zatrudnienie w Trójce siedmiu nowych osób, podczas gdy równocześnie ciągle słychać opinie o konieczności radykalnego cięcia wydatków. Pierwszą z tych osób jest redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Kolejne to dziennikarz "Polityki" Daniel Passent, redaktor naczelny "Warsaw Voice" Andrzej Jonas oraz tacy dziennikarze "Rzeczypospolitej" jak Bronisław Wildstein, Marek Magierowski, Tomasz Wróblewski i Rafał Ziemkiewicz.

Paweł Michał Bartolik


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


14 maja:

1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.

1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.

1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.

1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.

1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.

1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.

1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.

2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.


?
Lewica.pl na Facebooku