Poznań: Konwencja Programowa FMS
[2004-03-15 16:01:48]
![]() - Skupiliśmy się na dyskusji, celowo unikając konkretnych uchwał czy deklaracji, gdyż wychodzimy z założenia, że trzeba dać przewodniczącemu Janikowi trochę czasu. Uważamy, że SLD zapomniał, że ma konkretny program, a stał się partią władzy. Musimy powrócić do pracy nad poprawą jakości życia Polaków - podkreśla Dominik Herberholz, sekretarz Rady Regionalnej FMS - Wielkopolska Młodzieżówka SLD wyraźnie jednak zaostrza retorykę i poglądy. Rozpoczęto prace nad deklaracją ideową. Na konwencji przygotowano piętnaście uchwał postulujących m.in. wprowadzenie 50 proc. stawki podatkowej dla najzamożniejszych, którzy nie tworzą miejsc pracy oraz ulg inwestycyjnych dla tych, którzy te miejsca tworzą, a także obniżenia podatków dla najbiedniejszych, powszechnej dostępności środków, prawa kobiet do aborcji oraz świeckiego państwa – sprzeciwiają się nauczaniu religii w szkołach, umieszczaniu ocen z religii na świadectwach i używaniu symboliki religijnej w instytucjach państwowych. Domagano się również rozdziału biznesu od polityki. – Nie może być tak, że biznesmen decyduje o tym, kto ma być ministrem skarbu. Lewicy nie wypada się bratać z biznesmenami. To woda na młyn Leppera – mówili młodzi z SLD. - Jeśli nie sięgniemy po rozum do głowy, to będzie koniec SLD – stwierdzili. Gośćmi konwencji byli marszałek sejmu Marek Borowski oraz sekretarz generalny Sojuszu Marek Dyduch. |
|
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
9 października:
1779 - Pierwsze zamieszki w Manchesterze, wywołane protestami przeciw wprowadzeniu maszyn przędzalniczych w fabrykach włókienniczych.
1892 - Urodził się Ivo Andrić, jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961.
1908 - Na stokach Cytadeli warszawskiej stracony został działacz OB PPS, J. Mirecki "Montwiłł".
1921 - W Radomsku urodził się Tadeusz Różewicz, wybitny poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta.
1940 - W Liverpoolu urodził się John Winston Lennon, genialny muzyk, socjalista.
1943 - Oddział Gwardii Ludowej rozbił więzienie w Kraśniku i uwolnił kilkudziesięciu więźniów.
1967 - Podczas walk w Boliwii został zamordowany południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.
2005 - Odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Do II tury (23 października) zakwalifikowali się Donald Tusk (36,33%) i Lech Kaczyński (33,10%).
2012 - 15-letnia pakistańska działaczka na rzecz dostępu do edukacji i praw kobiet Malala Yousafzai została postrzelona w głowę i szyję w zamachu przeprowadzonym przez talibów.
?