Biskup rzymskokatolicki skazany za kłamstwo oświęcimskie
[2010-04-16 21:35:23]
![]() Jak donosi guardian.co.uk, ultrakonserwatywne Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X (FSSPX), którego Williamson jest członkiem, zakazało mu uczestniczenia w rozprawie sądowej w bawarskiej Ratyzbonie oraz udzielania wypowiedzi mediom. Negacjonizm Holokaustu jest w Niemczech zbrodnią nienawiści. Na procesie nie pojawili się także dziennikarze, którzy przeprowadzili inkryminowany wywiad. Wypowiedź biskupa miała miejsce w 2008 roku, ale stała się sławna w styczniu 2009 roku, po tym jak papież Benedykt XVI uchylił ekskomunikę, jaką nałożył na Williamsona Jan Paweł II. Decyzja o ponownym przyjęciu kontrowersyjnego hierarchy na łono Kościoła wzbudziła sprzeciw społeczności żydowskiej i niemieckiej kanclerki Angeli Merkel. W 2008 roku określił on jako autentyczne Protokoły Mędrców Syjonu, sfabrykowany przez carską Ochranę dokument, opisujący rzekome plany osiągnięcia przez Żydów globalnej dominacji. Znany jest też z seksistowskich wypowiedzi na temat kobiet. Willamson urodził się w rodzinie anglikańskiej w 1940 roku, a konwersji na katolicyzm dokonał w 1971 roku. Został członkiem FSSPX, w 1976 został wyświęcony na księdza, a w 1988 roku – wraz z trzema innymi prezbiterami – na biskupa. Ponieważ ten ostatni awans w hierarchii otrzymał z rąk ultrakonserwatywnego dysydenta Marcela Lefebvre’a, ściągnęło to na niego ekskomunikę. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Bielsku-Białej!
- Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
- 10 maja (sobota), godz. 11:00
- Zandberg w Tychach!
- Tychy, Plac Baczyńskiego
- 10 maja (sobota), godz. 15:00
- Zandberg w Katowicach!
- Katowice, plac Miarki
- 10 maja (sobota), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
11 maja:
1902 - Urodził się Alexandre Kojève, właśc. Aleksandr Kożewnikow, francuski filozof pochodzenia rosyjskiego, którego seminarium o Heglu ukształtowało kolejne pokolenia lewicujących, francuskich filozofów.
1914 - Zmarł Daniel De Leon, amerykański działacz socjalistyczny.
1919 - Zjazd spółdzielni robotniczych w Warszawie powołał Związek Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych.
1930 - Wybory do Sejmu Śląskiego II kadencji; sukces ugrupowań niemieckich; PPS - 4 mandaty, komuniści - 2.
1967 - W Grecji Andreas Papandreu został uwięziony przez reżim czarnych pułkowników.
1983 - Odbył się "dzień narodowego protestu" w Chile – pokojowa demonstracja przeciw reżimowi wojskowemu gen. Augusto Pinocheta i na rzecz swobód obywatelskich.
2007 - Trybunał Konstytucyjny orzekł o częściowej niekonstytucyjności ustawy lustracyjnej opracowanej przez PiS.
2019 - Na YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu w reżyserii Tomasza Sekielskiego
?