Lider mazowieckiego ZNP o porozumieniu wyborczym z Olechowskim
[2010-04-29 11:15:33]
Pan Witold poinformował w nim czytelników, że mazowiecki ruch związkowy opowiedział się za liberalno-prawicową stroną sceny politycznej, bo 23 kwietnia poparł kandydata Andrzeja Olechowskiego. A gdzie, kotku, druga część informacji z tego dnia, że w dwie godziny później takie same poparcie i to w formie porozumienia, mazowiecki OPZZ i ZNP udzieliły Grzegorzowi Napieralskiemu?! Czyżby więc portal Lewica.pl stał się zamiejscowym, oddziałem programów telewizyjnych redaktora Pospieszalskiego? To już nie ironia, ale ponury chichot losu - pisze w swoim liście Jerzy Wiśniewski. Lider mazowieckiego ZNP i OPZZ przyznał, że organizacje te zawarły na Mazowszu porozumienie zarówno z Andrzejem Olechowskim jak i z Grzegorzem Napieralskim. Dodał również, że mazowiecki ZNP jest stanie poprzeć również innych kandydatów jeśli ich komitety wyborcze potraktują mazowiecki ZNP równie poważnie. Wiśniewski uzasadniając zachowanie mazowieckiego ZNP pisze, że związkom zależy na tym, aby w prezydenckim ringu wyborczym starły się nie tylko dwie partie. Dodaje również, że podpisane porozumienia są efektem rozmów dotyczących wyborów nie tylko prezydenckich porozumienia wyborcze podpisane zostały na czas znacznie wykraczający poza daty czerwcowe. Decyzje mazowieckiego ZNP o porozumieniach wyborczych, także z mazowieckim Stronnictwem Demokratycznym, nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek "koniunkturalizmem, złamaniem tradycji, zanegowaniem bronionego dotąd prawa oświatowego". Nie przeszliśmy na liberalno-prawicową stronę społecznej barykady, nie zaprzeczyliśmy ideałom związkowego ruchu zawodowego. Przeciwnie, liczymy, że poprzez te decyzje będziemy mogli osiągnąć dla niego więcej, niż dotąd. Zwłaszcza w świecie polityki wewnętrznej podzielonej jak rzadko kiedy, i jak rzadko kiedy wymagającej koalicji i aliansów. Jesteśmy na to gotowi w imię obrony zawodów służby publicznej i równości szans w podzielonym społeczeństwie - tłumaczy Wiśniewski. W zakończeniu listu czytamy: Wszyscy z pewnością zdają sobie sprawę z wagi samorządu terytorialnego w rozstrzyganiu spraw i problemów oświaty publicznej, nikt z lewicy nie może nie widzieć perspektywy także wyborczych wydarzeń jesiennych i przyszłorocznych. Proponuję sięgnąć pamięcią do lat minionych, by dostrzec różne ich uwarunkowania. Można się obrażać i przegrywać, można wyciągnąć wnioski i spróbować działać inaczej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?