Palestyna: Przywódca Ligi Arabskiej składa wizytę w Gazie
[2010-06-13 14:50:20]
Wizyta Moussy ma na celu między innymi doprowadzenie do porozumienia między Hamasem a Fatahem (Pelestyńskim Ruchem Wyzwolenia Narodowego), który kontroluje Zachodni Brzeg. Przywódca Ligi Arabskiej spotka się nie tylko z liderami Hamasu i innych odłamów politycznych, ale także z miejscowymi biznesmenami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Podkreślił też, że organizacja ta zdecydowanie domaga się zakończenia blokady Gazy. Po ataku sił zbrojnych Izraela na Flotyllę wolności Egipt otworzył swoją granicę z Gazą dla wszystkich osób z ważnymi pozwoleniami na jej przekroczenie. Ogłosił też, że granica pozostanie otwarta bezterminowo. Izrael utrzymywanie blokady uzasadnia koniecznością zapobiegania atakom rakietowym ze strony Palestyńczyków. Obserwatorzy podkreślają, że restrykcje sprawiają, iż codzienne życie liczącej półtora miliona ludności Gazy jest bardzo ciężkie. Jak donosi news.bbc.co,uk, w ubiegłym tygodniu Barack Obama powiedział, że blokada jest nie do utrzymania i obiecał setki milionów dolarów pomocy. Na początku czerwca Moussa powiedział, że skupiająca 22 państwa członkowskie Liga Arabska zwróci się do Rady Bezpieczeństwa ONZ z żądaniem zniesienia blokady. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?