W rozmowie z dziennikarzem amerykańskiego magazynu "The Atlantic", były kubański przywódca Fidel Castro przyznał, że kubański model nie funkcjonuje jak powinien.
Stwierdził on kubański model nie działa już na naszą korzyść. Dodał, że państwo miało zbyt wielki wpływ na gospodarkę, co nie oznacza, że należałoby zrezygnować z idei socjalizmu.
Castro wypowiedział się również o konflikcie USA i Izraela z Iranem. Skrytykował władze Iranu za antysemityzm i negowanie Holokaustu. Dodał jednak że sankcje wobec tego kraju nic nie rozwiążą, a Irańczycy mają powody aby obawiać się nadmiernej reakcji USA.
Sam Castro odnosząc się do wywiadu podczas wystąpienia na uniwersytecie w Hawanie stwierdził, że dziennikarze zinterpretowali jego słowa, a kapitalizm jest systemem, który nie sprawdza się nigdzie na świecie i prowadzi do "zatopienia" gospodarki. Skrytykował również izraelskie ataki na Palestynę i działania rządu Nicolasa Sarkozy’ego, który zdecydował się na przymusową deportację Romów z Francji.
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.