Posiedzenie Rady Naczelnej PPS

[2004-05-30 20:15:18]

29 maja odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Dyskutowano głównie o aktualnej sytuacji politycznej.

PPS opowiedziało się za powołaniem rządu przejściowego, który ma być oparty na szerokim porozumieniu centrolewicy. Zaapelowano do prezydenta zweryfikowanie swej wcześniej ogłoszonej koncepcji rządu.

W komunikacie przewodniczącego Rady Naczelnej Andrzeja Ziemskiego możemy przeczytać: "Nie wydaje się, aby bez poszerzenia bazy rząd taki mógł powstać i skutecznie odnieść się do podstawowych problemów kraju. Faktem jest kryzys polskiego parlamentaryzmu i prawie całkowite zużycie się aktualnych elit politycznych. Nie posiadają one możliwości zdobycia w dalszym ciągu zaufania społecznego, powinny jednak poczuwać się do odpowiedzialności za los kraju i narodu, a tutaj ceną jest pokój społeczny"

RN PPS przyjęło stanowisko w sprawie sytuacji na lewicy polskiej, stwierdzając m.in., że dalszy podział polskiej lewicy budzi jej głęboki niepokój.

PPS zamierza także zaproponować wszystkim ugrupowaniom i organizacjom usytuowanym na centrolewicy wspólne opracowanie programu społeczno-gospodarczego na najbliższe lata.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


17 maja:

1936 - Obradujący we Lwowie Kongres Pracowników Kultury w Obronie Pokoju przyjął rezolucję potępiającą faszyzm.

1937 - W Hiszpanii utworzono lewicowy rząd Lopeza Negrina.

1942 - W Warszawie ukazał się pierwszy numer pisma "Robotnik", dwutygodnika politycznego Polskich Socjalistów.

1944 - W obozie koncentracyjnym Ravensbrück zmarła Milena Jesenská, czeska dziennikarka, pisarka i tłumaczka.

1987 - Zmarł Gunnar Myrdal, ekonomista, polityk i socjolog szwedzki, laureat Nagrody Nobla z ekonomii 1974.

1990 - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń.

2004 - W amerykańskim stanie Massachusetts stały się legalne małżeństwa osób tej samej płci.

2010 - Portugalia stała się 8. krajem na świecie, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci.

2010 - 44 funkcjonariuszy policji zginęło w zasadzce naksalitów (maoistycznej partyzantki ludowej) w dystrykcie Dantewada w indyjskim stanie Chhattisgarh.

2012 - We Francji utworzono centrolewicowy rząd Jean-Marca Ayraulta (PS).

2016 - Christian Kern (SPÖ) został kanclerzem Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku