Zgromadzenie Ogólne ONZ: Znieść blokadę Kuby

[2010-10-27 12:59:32]

W ramach sesji plenarnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ 26 października 2010 r. przeprowadzono głosowanie nad zgłoszonym przez Kubę projektem rezolucji, mówiącej o konieczności zniesienia trwającej kilkadziesiąt lat blokady Kuby.

Za rezolucją głosowało 187 państw - tyle samo, co za podobną rezolucją w ubiegłym roku. Przeciwko rezolucji tradycyjnie głosowały Stany Zjednoczone i Izrael. Od głosu wstrzymały się Wyspy Marshalla, Federacja Mikronezji i Palau (które w ubiegłym roku głosowało przeciwko rezolucji).

Według ambasady Republiki Kuby w Polsce głosowanie stanowi sukces zarówno polityczny jak i dyplomatyczny.

Paweł Michał Bartolik


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


26 czerwca:

1870 - Zmarł Armand Barbès, rewolucjonista francuski; 1839 raz z Luisem Blanqui stanął na czele krwawo stłumionego powstania w Paryżu.

1944 - RPPS, wchodzaca w skład CKL, przyjęła nazwę PPS-Lewica.

1945 - W San Francisco została podpisana Karta Narodów Zjednoczonych.

1974 - Sejm przyjął nowy Kodeks pracy.

1981 - Na konferencji Organizacja Jedności Afrykańskiej w Nairobi uchwalono Afrykańską Kartę Praw Człowieka i Ludów.

2011 - Honduras: powstała lewicowa partia Libertad y Refundación.

2020 - Zmarł Ludwik Tomiałojć, zoolog, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody, działacz partii Zieloni.


?
Lewica.pl na Facebooku