Wrocław: "Oryginalne, niepowtarzalne piękno" białej rasy

[2011-01-10 13:30:38]

21 marca 2007 roku na wrocławskim rynku miała miejsce legalna demonstracja Narodowego Odrodzenia Polski i stowarzyszenia Zadruga. Jej uczestnicy nieśli transparenty o treści "Europa dla białych, Afryka dla HIV" oraz skandowali hasła: "Polska dla Polaków", "Polska cała tylko biała" czy "Nasza święta rzecz czarni z Polski precz". Nad demonstracją rozległ się także manifest NOP z tej okazji: "Polska jest krajem cywilizacji chrześcijańskiej i łacińskiej; krajem cywilizacji białego człowieka. Nie pozwolimy, by nasze dziedzictwo zastąpiła kultura buszu i bambusa. Dla dobra wszystkich - i białych, i kolorowych - rozdział cywilizacyjno-kulturowy musi zostać zachowany, a każdy winien żyć tam, gdzie umieściła go ręka Najwyższego".

Wobec tego wydarzenia wszczęto śledztwo, ponieważ treści prezentowane przez uczestników demonstracji zdradzały znamiona rasistowskie. W grudniu 2010 roku wrocławski sąd drugiej instancji wydał jednak wyrok uniewinniający oskarżonych od zarzutów. Po tym jak kilka uniwersytetów w Polsce odmówiło sporządzenia opinii prawnej, poproszono o to Katedrę Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Biegłym został jeden z jej pracowników, dr Tomasz Scheffler, który nie stwierdził nazistowskiego ani rasistowskiego charakteru głoszonych haseł. Sąd odrzucił zarzuty wobec organizatorów demonstracji, stwierdzając, że nie nawoływali oni do nienawiści rasowej, a prezentowali jedynie poglądy "francuskich i angielskich XIX i XX-wiecznych doktrynerów".

W uzasadnieniu wyroku można także się dowiedzieć, że NOP propagując hasło czystości krwi, nie deprecjonuje równocześnie żadnego koloru skóry, podkreślając, że stanowić ma to gwarant zachowania w mozaice ras ludzkich biologicznych cech własnego narodu, jego oryginalnego, niepowtarzalnego piękna.

Maria Skóra


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


8 października:

1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.

1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.

1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).

1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.

1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.

1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.

1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.


?
Lewica.pl na Facebooku