Krosno Odrzańskie: Taczki dla burmistrza za likwidację szkół
[2011-02-23 08:05:03]
![]() Wszystko chcieli zrobić po cichu! Jeszcze w czwartek nie było nic wiadomo. A w piątek po 15.00 na stronie ukazała się informacja, że w poniedziałek będą nas likwidować. To skandal! Tak się nie traktuje ludzi! Nikt z nami wcześniej nie rozmawiał. Nie zapytał o nic, nie zobaczył szkół - skarżą się na łamach "Gazety Lubuskiej" ludzie. 21 lutego rano w ratuszu na sesji zjawiło się kilkaset osób. Na widok tłumu miejsce obrad opuścili burmistrz wraz z zastępcą. "Szczury! Szczury! Szczury!" - krzyczeli pod ich adresem wściekli ludzie. Sesję przerwano do południa. Do tego czasu wezwano policję. Funkcjonariusze zostali wygwizdani, protestujący nie opuścili sali sesyjnej. W ramach protestu na stole obrad postawili drewniany pług obłożony cebulą, co miało nawiązywać do nazwiska burmistrza - Marka Cebuli. Przed urzędem czekały na niego taczki wypełnione cebulą. Sesji po przerwie nie rozpoczęto, ponieważ policja dostała zgłoszenie o podłożeniu bomby w budynku. Zarządzono przymusową ewakuację. Podjęto decyzję o przeniesieniu obrad na wieczór do hali widowiskowo-sportowej. Zastrzeżono przy tym, że może tam wejść maksymalnie 412 osób. W hali utworzono bariery, a radnych usadowiono najdalej od siedzisk dla widowni. Chętnych do przysłuchiwania się sesji było więcej, niż 412 osób. Ponad 100 osób na siłę więc przedarło się przez kordon policji i dostało do środka hali. "Precz z Cebulą!", "My chcemy szkoły!" - krzyczano. Przewodniczący rady groził odpowiedzialnością karną za zakłócanie obrad. Radni przegłosowali zamknięcie szkół w Osiecznicy, Radnicy i Wężyskach. Po głosowaniu opuścili halę sportową pod ochroną policji, uzbrojonej w tarcze i pałki. Żegnały ich gwizdy i okrzyki: "Oszuści!". 22 lutego mieszkańcy Osiecznicy, Wężysk i Radnicy blokowali most w Krośnie Odrzańskim i główną drogę w stronę przejścia granicznego w Świecku. Była to kolejna forma protestu mieszkańców, którzy sprzeciwiają się zaplanowanej przez władze Krosna Odrzańskiego likwidacji szkół. Szkoły zamknięto za sprawą burmistrza Marka Cebuli - do listopada 2010 r. posła Platformy Obywatelskiej i głosami radnych PO. Sprzeciw wobec tej decyzji wyraziła Polska Partia Pracy - "Sierpień 80" i Związek Nauczycielstwa Polskiego. Platforma Obywatelska nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni godzi żywo w interesy społeczeństwa i występuje konfrontacyjnie przeciwko niemu. Politycy PO zapominają, że są jedynie przedstawicielami obywateli, a nie panami prywatnych folwarków. Platforma realizuje swoje partykularne interesy nie licząc się z kosztami społecznymi, co dobitnie widać na przykładzie wydarzeń w Krośnie Odrzańskim - czytamy w oświadczeniu PPP - "Sierpień 80". Ugrupowanie podkreśliło też, że zamykanie szkół trwa w całej Polsce, a PPP - "Sierpień 80" gotowe jest włączyć się w protesty organizowane przez lokalne społeczności. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
14 maja:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.
2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.
?