Iran: Władze używają dzieci do tłumienia opozycyjnych protestów
[2011-03-13 16:51:35]
To złamanie prawa międzynarodowego. Przyjmowanie do irańskiej policji dzieci nie różni się niczym od znanych z wielu innych konfliktów w różnych częściach świata "dzieci-żołnierzy" - stwierdził Hadi Ghaemi z ICHRI. Są oni rekrutowani i uzbrajani po to, aby brać udział w walkach - dodał aktywista. Konwencja Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie praw dziecka nakłada na kraje, które ratyfikowały dokument obowiązek podjęcia wszelkich możliwych działań, aby w konfliktach zbrojnych nie uczestniczyły czynnie osoby poniżej 15 roku życia. W Iranie trwają masowe protesty przeciwko prezydentowi Mahmudowi Ahmadineżadowi organizowane przez Zielony Ruch, na którego czele stoją kandydaci na prezydenta z 2009 roku - Mir-Hosejn Musawi i Mehdi Karrubi, zainspirowane wydarzeniami w Tunezji i Egipcie. Są one organizowane w każdy wtorek. Manifestanci, którzy zgromadzili się w Teheranie 1 marca i tydzień później zostali zaatakowani przez siły porządkowe i paramilitarną milicję Basidż. W ostatni wtorek składające się głównie z młodzieży policyjne jednostki porządkowe zaatakowały demonstrantów wznoszących antyrządowe hasła. Wiele osób aresztowano. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?