Warszawa: Reżim handlowy według LPR

[2004-10-30 00:54:21]

Stołeczna Liga Polskich Rodzin i "Solidarność" zgłoszą projekt uchwały regulujący handel w Warszawie. W myśl propozycji w Warszawie nie wolno byłoby sprzedawać produktów w święta narodowe i kościelne. Do owych LPR zalicza: Nowy Rok, Wielkanoc, 1 i 3 Maja, Dzień Zielonych Świątek, Boże Ciało, Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, Wszystkich Świętych, 11 Listopada, Boże Narodzenie. Restrykcje dotknęłyby hadlujących także w przededniu Wielkanocy i Bożego Narodzenia oraz w sylwestra.

Zakazem sprzedaży nie zostałyby objęte: bilety, paliwa, akcesoria samochodowe, gazety, papierosy (sic!), środki higieniczne i "zapobiegające chorobom", napoje, lody, owoce, dewocjonalia, wiązanki nagrobne i znicze.

W myśl proponowanych przepisów niemożliwe byłoby zakupienie żywności. Autor projektu Andrzej Kropiwnicki pytany czy nie ma wątpliwości co do sensowności zapisów odparł: A kto kupuje w święta na przykład chleb? Kiedyś zaopatrywało się w ten towar na dwa, trzy dni.
Analizując kolejne pomysły Ligi Polskich Rodzin mam nieodparte wrażenie, że jej działacze tkwią po uszy w oparach absurdu. W czasie świąt obywatele będą się musieli zadowolić świeżymi dostawami papierosów, zniczy i wieńców pogrzebowych. Jeżeli dodadzą do tego jeszcze czerstwy chleb i robioną własnym sumptem wódkę (czekam tylko na pomysł LPR proponujący prohibicję), to będą mieli wszystkie niezbędne akcesoria by wyprawić stypę. Stypę po śmierci zdrowego rozsądku...

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


14 maja:

1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.

1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.

1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.

1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.

1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.

1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.

1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.

2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.


?
Lewica.pl na Facebooku