
Szwajcarski deputowany żąda aresztowania amerykańskich polityków
[2011-06-13 00:57:49]
Deputowany do szwajcarskiego parlamentu - Rady Narodowej Dominique Baettig wraz z innymi posłami zażądał aresztowania kilku czołowych amerykańskich polityków w tym byłego prezydenta George`a W. Busha i jego zastępcy Dicka Cheneya, byłego sekretarza stanu Henry Kissingera oraz Richarda Perle - zastępcy sekretarza obrony USA w administracji Ronalda Reagana w związku z ich przyjazdem do szwajcarskiej miejscowości St. Moritz na doroczne spotkanie tzw. Grupy Bilderberg. Baettig oskarża ich o zbrodnie wojenne. Już raz w styczniu br. George W. Bush odwołał swój przyjazd do Szwajcarii ze względu na żądanie jego zatrzymania w związku z decyzją o utworzeniu więzienia w Guantánamo.
Grupa Bilderberg to działająca od 1954 r. nieformalna struktura skupiająca wpływowych polityków i biznesmenów świata zachodniego omawiających problemy polityczne i gospodarcze. Obrady mają charakter ściśle tajny i odbywają się bez udziału dziennikarzy. W trakcie tegorocznego spotkania grupy w St. Moritz doszło do poważnego incydentu. Włoski polityk reprezentujący partię Liga Północna (Lega Nord), członek Komisji Parlamentu Europejskiego ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Mario Borghezio został zatrzymany i pobity przez ochroniarzy, kiedy chciał dostać się na salę obrad w hotelu Sourvette. Borghezio uważa, że Grupa Bilderberg podejmuje ważne decyzje bez kontroli społecznej i jest tajnym stowarzyszeniem. Podobną opinię wyraził swego czasu Fidel Castro twierdząc, że celem Grupa Bilderberg jest ustanowienie rządu światowego.
Bolesław K. Jaszczuk
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
Więcej ogłoszeń...
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?