Maciejewska: Ludzie to nie śmieci
[2011-09-29 11:07:54]
![]() Ludzie to nie śmieci, a reforma komunalna w Gdańsku zepchnie wiele osób na margines życia społecznego pozbawiając ich mieszkań lub umieszczając w kontenerach - mówiła Maciejewska. Jej zdaniem 150 proc. podwyżka czynszów i budowa zapowiadanego osiedla kontenerowego jest nie do pogodzenia z zasadami sprawiedliwości społecznej. Według Maciejewskiej plany budowy getta kontenerowego w okolicach wysypiska śmieci w Gdańsku pokazują, że władze miasta nie przestrzegają także zasad sprawiedliwości ekologicznej. Ludzie powinni mieć prawo do czystego życia, czystej wody i czystego powietrza. Obserwujemy jednak, że osoby mniej zamożne są tych wartości pozbawiane, na co nie może być zgody - mówiła wczoraj kandydatka Zielonych do Sejmu. Bogdan Oleszek nie przyjął prezentu osobiście. Zapytany przez "Dziennik Bałtycki" co zrobi z kontenerem odparł nie wiem o co tej pani chodziło, Palikot i jego rekwizyt były przynajmniej śmieszne, a ta pani nie. Wykorzystamy go na ulotki związane z kampanią, przyda się tez nam do wyrzucania śmieci. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?