Zjazdy wojewódzkie SLD: Czarzasty pokonał Piekarską na Mazowszu
[2012-04-14 22:55:58]
Największym zainteresowaniem mediów cieszyła się rywalizacja na Mazowszu. Dotychczasowa szefowa SLD na Mazowszu Katarzyna Piekarska przegrała w głosowaniu z Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym stowarzyszenia „Ordynacka”. Czarzasty otrzymał 111 głosów, Piekarska 106. Sekretarzem wojewódzkim został ponownie wybrany Krzysztof Gawkowski. Do ciekawej rywalizacji doszło też w Małopolsce. Europosłanka Jolanta Senyszyn przegrała z Kazimierzem Chrzanowskim. Senyszyn otrzymała w drugiej turze głosowania 65 głosów, Chrzanowski 74 głosy. W pierwszej turze odpadł Grzegorz Gondek. Sekretarzem SLD w Małopolsce został Krzysztof Klimczak. Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD w województwie Świętokrzyskim został wybrany był euro poseł Andrzej Szejna. Pokonał zdecydowaną przewagą głosów Łukasza Wojciechowskiego. Sekretarzem ponownie został wybrany Roman Szular. W województwie Zachodniopomorskim przewodniczącym SLD został wybrany poseł Grzegorz Napieralski. Nie miał kontrkandydata. Na sekretarza wybrano Artura Nycza. Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń został w sobotę wybrany na przewodniczącego Rady Dolnośląskiej SLD. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Sekretarzem wybrano Dawida Mirowskiego. W województwie Kujawsko-Pomorskim szefem rady wojewódzkiej Sojuszu ponownie wybrano Krystiana Łuczaka. Sekretarzem SLD w województwie został ponownie Ireneusz Nitkiewicz. W województwie Lubuskim swoją pozycję lidera SLD potwierdził poseł Bogusław Wontor. Nie miał kontrkandydata. Sekretarzem wybrano Jacka Karnownika. Również w województwie SLD zwyciężyła kontynuacja. Działacze SLD ponownie wybrali posła Jacka Czerniaka na przewodniczącego partii w województwie. Nie zmienił się też sekretarz, którym został Piotr Zawrotniak. Do niespodzianki doszło w województwie opolskim. Dotychczasowy lider wojewódzki, poseł Tomasz Garbowski przegrał z liderem nyskich struktur SLD Piotrem Woźniakiem. Na Woźniaka zagłosowało w sobotę 47 z 91 delegatów, Garbowski otrzymał 43 głosy. Na zjeździe wybrano także nową sekretarz rady województwa. Została nią Monika Zuchewicz, która zdobyła 50 głosów. Wyprzedziła Andrzeja Zarychtę - 36 głosów. Cześć zjazdów wojewódzkich odbyła się już wcześniej. W województwie Warmińsko-Mazurskim ponownie przewodniczącym został wybrany Władysław Mańkut a sekretarzem Marcin Kulasek. Do ważnej zmiany warty doszło na Śląsku. W wyborach przegrał wieloletni regionalny lider SLD poseł Zbyszek Zaborowski. Pokonał go poseł Marek Balt z Częstochowy. Sekretarzem ponownie wybrano Kazimierza Karolczaka z Sosnowca. W Łodzi liderem wojewódzkim SLD został wybrany ponownie poseł Dariusz Joński. Sekretarzem wybrano Ryszarda Kaczkowskiego. W pozostałych województwach zjazdy odbędą się w przyszłym tygodniu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?