Warszawa: XI Kongres Krajowy Młodych Socjalistów

[2013-02-21 16:50:19]

W dniach 16-17 lutego w Warszawie odbył się XI Kongres Krajowy Młodych Socjalistów.

Delegaci i delegatki dokonali zmian w statucie, wybrali władze oraz wydali odezwę do innych organizacji lewicowych odnośnie propozycji współpracy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Ruchem Palikota. Zaapelowano w niej o nie wchodzenie we współpracę i zbudowanie wspólnie - jak czytamy w zakończeniu - alternatywy dla cynicznych graczy, podszywających się już zbyt długo pod lewicę. Pełna treść jest dostępna tutaj.

Kongres dokonał reformy struktury władz krajowych w kierunku demokracji bezpośredniej. Zmieniono przedstawicielski charakter Rady Krajowej ustanawiając nią wszystkich członków organizacji, z wyjątkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej. Sekretariat Krajowy będący zarządem, podobnie jak dotychczas, będzie pełnił głównie funkcje administracyjne i reprezentatywne. MS od początku istnienia nie wybierają przewodniczącej/przewodniczącego, a wszyscy członkowie zarządu są sobie równi, posiadając jedynie różny zakres obowiązków.

Do władz krajowych wybrano następujące osoby:

Sekretariat Krajowy:
Tymoteusz Adamczyk - Sekretarz Krajowy ds. Finansowych
Marta Janicka - Sekretarz Krajowa ds. Organizacyjnych
Mateusz Mirys - Sekretarz Krajowy ds. Informacyjnych
Katarzyna Sitarz - Sekretarz Krajowa ds. Administracyjnych
Kamil Stańczak - Sekretarz Krajowy ds. Członkowskich
Filip Grözinger - Sekretarz Krajowy ds. Politycznych
Wioleta Krysiak - Sekretarz Krajowa ds. Politycznych
Adam Wilmowski - Sekretarz Krajowy ds. Politycznych

Krajowa Komisja Rewizyjna:
Paweł Preneta
Karol Skuza
Marta Ulińska

Młodzi Socjaliści są niezależnym od partii politycznych ogólnopolskim stowarzyszeniem działającym od 2005 roku i skupiającym demokratycznych socjalistów w wieku 16-35 lat.

Damian Chodorek



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 lipca:

1892 - Urodził się Walter Benjamin, niemiecki filozof, teolog, teoretyk kultury, tłumacz, krytyk literacki i eseista.

1922 - Została założona Japońska Partia Komunistyczna.

1930 - Urodził się Jacques Derrida, jeden z najwybitniejszych współczesnych filozofow francuskich. Jeden z gł. przedstawicieli postmodernizmu. Jego pracy zrodziły nurt dekonstrukcjonizmu.

1941 - Chorwaccy faszyści zamordowali Augusta Cesareca, pisarza i lewicowego publicystę.

1955 - RFN: Apel 52 noblistów, z Albertem Einsteinem na czele, do wszystkich państw o wyrzeczenie się stosowania przemocy w polityce międzynarodowej.

1958 - Liban: Amerykańska interwencja zbrojna - 5000 marines wylądowało w Bejrucie.

1987 - Powołano urząd Rzecznika Praw Obywatelskich - pierwszym rzecznikiem została Ewa Łętowska.

1994 - Gyula Horn (Węgierska Partia Socjalistyczna) został premierem Węgier.


?
Lewica.pl na Facebooku