Sejm: Adam Kępiński z Ruchu Palikota przechodzi do SLD

[2013-02-22 15:48:07]

Adam Kępiński przechodzi do klubu poselskiego SLD. 37-letni parlamentarzysta wybrany został do Sejmu z listy Ruchu Palikota, którego klubu członkiem był aż do dzisiaj. Polityk zarzeka się, że decyzję podjął dobrowolnie, ponieważ partię Janusza Palikota opuścił na własne życzenie. Władze SLD zapowiadają, że to nie ostatni polityczny transfer na tej linii. Sam Palikot bagatelizuje natomiast to wydarzenie jako przejście do siostrzanego ugrupowania centrolewicowej koalicji.

Kępiński został w ten sposób 36. posłem Sojuszu, oraz pierwszym parlamentarzystą Ruchu, który przeszedł do SLD, oraz drugim po Wandzie Nowickiej, który opuścił w ogóle szeregi swojego dawnego klubu.

Kępiński był już w przeszłości członkiem SLD, od momentu powstania Sojuszu jako partii w 1999 r., ale nigdy nie uzyskał z jego list żadnego mandatu w wyborach powszechnych. Do Sejmu obecnej kadencji dostał się z 1. miejsca na liście Ruchu Palikota w Opolu, gdzie otrzymał nieco ponad 11 tys. głosów. Jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Opolskiego oraz przedsiębiorcą pracującym w branży dystrybucji butli gazowych i sprzętu gospodarstwa domowego.

Łukasz Drozda



Fot. www.sejm.gov.pl

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 lipca:

1892 - Urodził się Walter Benjamin, niemiecki filozof, teolog, teoretyk kultury, tłumacz, krytyk literacki i eseista.

1922 - Została założona Japońska Partia Komunistyczna.

1930 - Urodził się Jacques Derrida, jeden z najwybitniejszych współczesnych filozofow francuskich. Jeden z gł. przedstawicieli postmodernizmu. Jego pracy zrodziły nurt dekonstrukcjonizmu.

1941 - Chorwaccy faszyści zamordowali Augusta Cesareca, pisarza i lewicowego publicystę.

1955 - RFN: Apel 52 noblistów, z Albertem Einsteinem na czele, do wszystkich państw o wyrzeczenie się stosowania przemocy w polityce międzynarodowej.

1958 - Liban: Amerykańska interwencja zbrojna - 5000 marines wylądowało w Bejrucie.

1987 - Powołano urząd Rzecznika Praw Obywatelskich - pierwszym rzecznikiem została Ewa Łętowska.

1994 - Gyula Horn (Węgierska Partia Socjalistyczna) został premierem Węgier.


?
Lewica.pl na Facebooku