Płock: SLD jednoczy się z Naszym Krajem w radzie miasta
[2013-04-05 08:21:10]
Rada miejska Sojuszu zorganizowała ponadto spotkanie dla dziennikarzy z sekretarzem generalnym partii, Krzysztofem Gawkowskim, oraz przewodniczącym rady mazowieckiej Sojuszu, Włodzimierzem Czarzastym. Gospodarzem był płocki radny, Arkadiusz Iwaniak, przewodniczący rady miejskiej SLD w Płocku. - Zacznę od najświeższej sprawy. Dziś spotkaliśmy się z radnymi Naszego Kraju i ustaliliśmy, że połączymy siły w radzie miasta - zakomunikował Iwaniak. W ten sposób powstanie największy klub w radzie - pięć osób z SLD i trzy z Naszego Kraju to o jednego radnego więcej, niż do tej pory miał najliczniejszy klub PO. 1 maja socjaldemokraci po rocznej przerwie znów będą świętować w Płocku. - Przed rokiem nie było pochodu, więc media pisały, że nie ma lewicy (...) Otóż jest, w tym roku zapraszamy o godz. 10 - zapewnił Iwaniak. - A później pojedziemy do Warszawy. SLD planuje tego dnia prawybory w swoich szeregach odnośnie kandydata na prezydenta miasta w 2014 r. - Znając sytuację Płocka, myślę, że to będzie poszukiwana alternatywa dla obecnego prezydenta - przekonywał Czarzasty. Szefem sztabu wyborczego SLD w Płocku został były wiceprezydent Zygmunt Buraczyński. Także od początku maja lewica rusza z "Obywatelskim programem rozwoju Płocka". Mobilne miasteczko ma stawać w różnych miejscach Płocka, będą konsultacje z mieszkańcami, ustalenia, co w mieście trzeba zrobić, co zmienić. - Program kandydatów na prezydenta będzie oparty właśnie na wnioskach i opiniach z tych konsultacji - zapewnił Czarzasty. Czy partia utworzy własną listę, czy z kimś? - Decyzje zapadną w powiatach. Ja mówię: "róbcie takie listy, by wygrywać"! Bardzo możliwe, że po wyborach będziemy współrządzili w wielu miejscach w Polsce - dodał przewodniczący rady mazowieckiej SLD. Na kogo postawi SLD w Płocku? Znów Wojciech Hetkowski, przegrany w 2010 r., a może obecny wiceprezydent Krzysztof Izmajłowicz? - Hetkowski był bardzo dobrym kandydatem, ale popełniliśmy błędy w kampanii. Nie wykluczamy żadnego nazwiska. Izmajłowicz? Był członkiem SLD, z pewnością ma lewicowe poglądy. Jeżeli będzie chciał, to proszę bardzo - odpowiadał Iwaniak. - Myślę, że wyłonimy dwa, trzy, może cztery nazwiska. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?