Wielka Brytania: Po 6 lat więzienia za atak na islamski ośrodek
[2013-12-21 08:14:43]
37-letni Gavin Humphries i 33-letni Stuart Harness przyznali się do ataku dokonanego 26 maja br., w kilka dni po brutalnym zamordowaniu przez dwóch nawróconych na islam Brytyjczyków nigeryjskiego pochodzenia żołnierza Lee Rigby'ego, z drugiego strzeleckiego pułku piechoty, przed koszarami jego jednostki w Greenwich. Trzeci oskarżony - 25-letni Daniel Cressey został uznany winnym pomocnictwa i także skazany na 6 lat więzienia w listopadzie. Mężczyzna był kierowcą podsądnych, choć w samym ataku nie brał udziału. Humphriesa i Harnessa niechcący sfilmowali się podczas sporządzania ładunków zapalających w domu Harnessa. Natomiast w trakcie ataku uchwyciła ich kamera zamontowana na ścianie islamskiego ośrodka. Bez względu na to, jak silne by nie było wasze wzburzenie (w reakcji na zabójstwo Rigby'ego - PAP) należało poczekać aż sprawiedliwości stanie się zadość. Zamiast tego dokonaliście odwetowego ataku obrzucając ładunkami zapalającymi islamski ośrodek kulturalny w Grimsby - powiedział oskarżonym sędzia Mark Bury. Podkreślił, że muzułmanie w Grimsby w niczym nie naruszyli prawa i nie mieli nic wspólnego z atakiem w Greenwich, który tak wzburzył obu mężczyzn. Po zamordowaniu Lee Rigby'ego przed koszarami jego jednostki 22 maja w Anglii odnotowano wzrost liczby incydentów antymuzułmańskich. Ława przysięgłych londyńskiego sądu karnego Old Baily uznała w tych dniach, iż 29-letni Michael Adebolajo i 22-letni Michael Adebowale, są winni morderstwa brytyjskiego żołnierza. Sąd wymierzy im karę na początku 2014 roku. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 maja:
1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.
1882 - Urodziła się Sigrid Undset, wybitna powieściopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.
1891 - Urodził się Earl Browder, sekretarz generalny Komunistycznej Partii USA w latach 1932-45.
1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.
1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.
1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.
1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.
2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.
2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.
2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.
?