
Włochy: "Banda Bassotti" wystąpi w Donbasie
[2014-07-28 06:58:04]
Znany lewicowy włoski zespół punkowy "Banda Bassotti" wybiera się do Donbasu na znak solidarności z walczącymi tam antyfaszystowskimi bojownikami.
Zespół wydał odezwę, w której krytykuje postawę europejskich mediów, przemilczających politykę represji prowadzoną przez kijowskie władze. W odezwie czytamy m.in.: Tak jak zrobiliśmy to w Nikaragui w 1984 roku, w Salwadorze w 1994 roku i w Palestynie w 2004 roku jesteśmy gotowi do wyjazdu. Od 26 do 30 września września 2014 roku będziemy na ziemiach, które przeciwstawiają się atakowi faszystów, odwiedzimy Noworosję. Nasz program zakłada koncert w Rostowie nad Donem, który stał się domem dla wielkiego grona uchodźców z Donbasu, oraz koncert w Noworosji. Ze względu na bombardowania nie możemy powiedzieć, gdzie to nastąpi, ale zrobimy wszystko dla jego realizacji.
"Banda Bassotti" zwraca się z apelem o wsparcie ich zbiórki na rzecz pomocy charytatywnej dla Donbasu. Jak w Hiszpanii w 1936 roku, gdzie tysiące internacjonalistów walczyło razem w obronie Republiki Hiszpańskiej: NO PASARAN!! - kończą apel muzycy.
Jacek C. Kamiński Fot. Wikimedia Commons
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
-
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
Więcej ogłoszeń...
9 października:
1779 - Pierwsze zamieszki w Manchesterze, wywołane protestami przeciw wprowadzeniu maszyn przędzalniczych w fabrykach włókienniczych.
1892 - Urodził się Ivo Andrić, jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961.
1908 - Na stokach Cytadeli warszawskiej stracony został działacz OB PPS, J. Mirecki "Montwiłł".
1921 - W Radomsku urodził się Tadeusz Różewicz, wybitny poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta.
1940 - W Liverpoolu urodził się John Winston Lennon, genialny muzyk, socjalista.
1943 - Oddział Gwardii Ludowej rozbił więzienie w Kraśniku i uwolnił kilkudziesięciu więźniów.
1967 - Podczas walk w Boliwii został zamordowany południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.
2005 - Odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Do II tury (23 października) zakwalifikowali się Donald Tusk (36,33%) i Lech Kaczyński (33,10%).
2012 - 15-letnia pakistańska działaczka na rzecz dostępu do edukacji i praw kobiet Malala Yousafzai została postrzelona w głowę i szyję w zamachu przeprowadzonym przez talibów.
?