Homoseksualiści mówią o eskalacji nienawiści
[2005-06-22 13:05:12]
Od pewnego czasu obserwujemy eskalację nienawiści i przemocy wobec osób homoseksualnych. Co więcej, okazuje się, że nazywanie ich publicznie zboczeńcami, pedofilami, pederastami, pedałami stało się swego rodzaju modą - mówił Robert Biedroń, przewodniczący Kampanii Przeciw Homofobii. W ubiegłym tygodniu postrzelono naszego kolegę i koleżankę, gdy wychodzili z klubu gejowsko-lesbijskiego w Katowicach; w Warszawie pobito dwóch chłopaków oraz próbowano zdemolować pub dla lesbijek i gejów, pod innymi miejscami spotkań osób homoseksualnych doszło ostatnio do ataków i brutalnych pobić - argumentowała Anna Zawadzka z Porozumienia Lesbijek. Uczestnicy konferencji za obecną sytuację winili przede wszystkim polityków prawicy, w tym uczestników niedzielnej "Parady Normalności" w Warszawie, którzy zapowiedzieli delegalizację organizacji homoseksualistów oraz wzywali do powszechnej społecznej nietolerancji przedstawicieli mniejszości seksualnych. Chodzi tu prawdopodobnie o to, że środowiska prawicowe próbują zbijać kapitał polityczny na lękach i uprzedzeniach części naszego społeczeństwa - stwierdził Biedroń. Działacze organizacji mniejszości seksualnych skrytykowali także sądy, które nie reagują porównywanie homo- i biseksualizmu do pedofilii, nekrofili czy zoofilii. Osoby piastujące najwyższe stanowiska państwowe nie mogą udawać, że problemu nienawiści wobec osób homoseksualnych w Polsce nie ma - napisali we wspólnym oświadczeniu działacze organizacji mniejszości seksualnych. Jednocześnie wezwali najważniejsze osoby w państwie do zajęcia stanowiska wobec przedstawionego problemu rosnącej wrogości wobec osób nieheteroseksualnych. Pierwszy odzew na apel działaczy organizacji mniejszości seksualnych już jest. Pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn Magdalena Środa zaapelowała do szefa śląskiej policji o wnikliwe śledztwo w sprawie postrzelenia dwojga homoseksualistów przed klubem "Scena" w Katowicach. Sprawa ta jest dla mnie przedmiotem szczególnego zainteresowania, ponieważ klub "Scena" jest znanym w Katowicach miejscem spotkań osób homo- i biseksualnych. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że sprawcą postrzału kierowała skrajna nienawiść do gejów i lesbijek - czytamy w liście Magdaleny Środy do nadinspektora Kazimierza Szwajcowskiego. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Opolu!
- Opole, ul. Kopernika 13
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
- Zandberg we Wrocławiu!
- Wrocław, Rynek
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Zandberg w Krakowie!
- Kraków, Mały Rynek
- 14 maja (środa), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
13 maja:
1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.
1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.
1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.
1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.
1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.
1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).
2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.
2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.
?