Silvio Berlusconi zakończył odbywanie kary w domu opieki pod Mediolanem. W piątek 6 marca po raz ostatni był w placówce opiekującej się chorymi na Alzheimera. Były premier Włoch skazany został za oszustwa podatkowe na cztery lata więzienia; trzy darowano mu, a rok zamieniono na areszt domowy, co na jego prośbę zastąpiono resocjalizacją w domu opieki.
Od 9 maja 2014 roku w każdy piątek od 9-tej do 13-tej Berlusconi zajmował się osobami chorymi na Alzheimera. W perspektywie zakończenia kary, którą skrócono mu ze względu na dobre zachowanie o 45 dni, co nastąpi w niedzielę 8 marca, były premier złożył na piśmie oświadczenie. Stwierdził w nim, że było to dla niego poruszające doświadczenie i zamierza kontynuować kontakty ze swymi dotychczasowymi podopiecznymi.
Berlusconi nie jest jednak jeszcze w pełni wolnym człowiekiem. Dokument o zakończeniu kary otrzyma od sądu dopiero za dwa miesiące. Do listopada 2019 roku obowiązywać go będzie zakaz kandydowania w wyborach, który jest dodatkową karą; w związku z nią w 2013 roku utracił mandat senatora.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1921 - Została założona Komunistyczna Partia Czechosłowacji (KPCz).
1945 - Utworzono Politechnikę Śląską w Gliwicach.
1974 - Socjaldemokrata Helmut Schmidt został nowym kanclerzem RFN.
2000 - Zmarł Andrzej Szczypiorski, pisarz, żołnierz AL, uczestnik powstania warszawskiego, więzień KL Sachsenhausen, pod koniec lat 70. związany z KOR.
2005 - Parlament Kuwejtu przyjął ustawę, dzięki której kobiety w tym kraju uzyskały pełne prawa wyborcze.
2009 - W Kuwejcie odbyły się wybory parlamentarne, w których po raz pierwszy zdobyły mandaty 4 kobiety.
2012 - We Francji powstał centrolewicowy rząd Jean-Marca Ayraulta.
2015 - David Granger z lewicowego sojuszu APNU-AFC został prezydentem Gujany.