Służby mundurowe chcą podwyżek i grożą protestami

[2015-07-13 12:40:22]

Międzywojewódzki Komitet Protestacyjny Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych zwrócił się do premier Ewy Kopacz z wnioskiem o pilnego przyjęcia stanowiska w sprawie postulatów zawartych w Petycji skierowanej do Pani Premier w dniu 11 czerwca 2015 r.

Komitet Protestacyjny 7 lipca spotkał się w tej sprawie z Minister Spraw Wewnętrznych i Wiceministrem Sprawiedliwości. Jednak spotkanie nie przyniosło odpowiedzi na pytania, w jaki sposób Rząd zamierza rozwiązać najważniejsze problemy środowiska służb mundurowych.

Minister Teresa Piotrowska poinformowała wprawdzie o przyszłorocznych planach podwyżek dla funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych podległych resortom Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości, ale nie pojawiły się żadne konkrety co do wysokości planowanej regulacji. Pojawiły się natomiast informacje, z których wynika, że kwoty bazowe, kształtujące uposażenia funkcjonariuszy w 2016 r. pozostaną na poziomie z roku 2009. Nie będzie też w bieżącym roku podwyżki zapowiedzianej przez Premiera Donalda Tuska. Niepokojącą informacją są też bardzo skromne plany związane z programami modernizacji w poszczególnych służbach mundurowych. Obawy środowiska budzi zarówno niewystarczająca skala inwestycji i zakupów sprzętu, jak i brak modyfikacji siatki płac, przy czym w Służbie Więzienne nie przewiduje się żadnych tego typu planów.

Komitet Protestacyjny oczekuje, że 14 lipca Rada Ministrów przyjmie stanowisko, które tysiącom polskich policjantów, strażaków, strażników granicznych, funkcjonariuszy służby więziennej i pracownikom tych służb przywróci nadzieję na lepsze jutro i zaufanie w solidność organów Państwa Polskiego.

Jak piszą związkowcy „chcąc dobrze wypełniać swoje obowiązki służbowe i skutecznie dbać o bezpieczeństwo naszych obywateli, mamy prawo oczekiwać, że poprawa sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju wpłynie również na poprawę warunków służby oraz sytuacji ekonomicznej naszych rodzin”.

Podsumowując swój list, związkowcy z policji ostrzegają, że brak woli działania ze strony rządu może doprowadzić do zaostrzenia konfliktu. „Prosimy o podjęcie decyzji, które sprawią, że nie będziemy musieli protestować na ulicy!”

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



1 Maja - demonstracja z okazji Święta Ludzi Pracy!
Warszawa, rondo de Gaulle'a
1 maja (środa), godz. 11.00
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1

Więcej ogłoszeń...


27 kwietnia:

1848 - Francja zniosła niewolnictwo.

1937 - W Rzymie zmarł Antonio Gramsci, włoski działacz robotniczy, teoretyk marksizmu, filozof.

1956 - Sejm PRL przyjął ustawę o warunkach przerywania ciąży, liberalizującą przepisy aborcyjne.

1959 - Liu Szao-tsi zastąpił Mao Tse-tunga na stanowisku Przewodniczącego ChRL.

1968 - Na mocy przyjętego w październiku Abortion Act w Wielkiej Brytanii przerywanie ciąży stało się legalne.

1972 - W Bukareszcie zmarł Kwame Nkrumah, postępowy polityk afrykański, premier i prezydent Ghany, działacz ruchu panafrykańskiego, 1963 jeden z inicjatorów OJA, obalony przez wojsko.

1994 - Zakończyły się pierwsze wielorasowe wybory parlamentarne w RPA, w których zwyciężył Afrykański Kongres Narodowy Nelsona Mandeli, uzyskując 62,65% głosów


?
Lewica.pl na Facebooku