USA: Hiszpańskojęzyczny prezenter TV wyrzucony z konferencji prasowej Trumpa
[2015-08-26 07:16:53]
Prezenter Jorge Ramos usiłował zadać Trumpowi pytanie podczas konferencji prasowej w Dubuque, w stanie Iowa. Jednak kandydat demonstracyjnie go ignorował przyjmując pytania od innych dziennikarzy. Później polecił mu aby "siadał, bo nie został wywołany". Na uwagę Ramosa, że ma prawo zadać pytanie, Trump powtórzył: Nie, nie ma pan prawa. Nie był pan wywołany (…) Niech pan wraca do Univision. Następnie dziennikarza wyprowadzono z sali. Gdy po pewnym czasie umożliwiono Ramosowi powrót na salę, wdał się w polemikę z Trumpem na temat jego kontrowersyjnych propozycji w sprawie uregulowania problemu imigrantów w USA. Nie może pan deportować 11 mln ludzi, ani zbudować muru o długości 1900 mil - argumentował. Pytany później o ten incydent, Trump utrzymywał, że Ramos wstał i zaczął krzyczeć i być może dlatego został usunięty (…) To bez wątpienia bardzo emocjonalna osoba - ocenił. Trump, który sam jest potomkiem imigrantów, uczynił z problemu imigracji główny punkt swojego programu. Opowiedział się m. in. za deportowaniem wszystkich nielegalnych imigrantów w USA, których liczbę ocenia się na 11 mln. Ponadto wezwał do likwidacji automatycznego przyznawania amerykańskiego obywatelstwa urodzonym w USA dzieciom nielegalnych imigrantów oraz za budową muru wzdłuż całej granicy z Meksykiem. Swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się w listopadzie 2016 r., Trump rozpoczął od ataku na sąsiedni Meksyk zarzucając mu, że wysyła do USA "ludzi, którzy stwarzają problemy". Nie wysyłają do nas najlepszych ludzi, ale tych, którzy są przestępcami, narkomanami i gwałcicielami - powiedział. Według ostatnich sondaży Trump pozostawił daleko w tyle wszystkich pozostałych kandydatów do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej, o którą ubiega się łącznie 17 kandydatów, w tym Jeb Bush. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?