OPZZ Mazowsze popiera Piotra Szumlewicza

[2015-09-18 20:06:42]

Rada Mazowiecka Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych poparła Piotra Szumlewicza, kandydata w wyborach do Sejmu startującego z czwartego miejsca na warszawskiej liście Zjednoczonej Lewicy (SLD, TR, PPS, UP, Zieloni).

Jak piszą związkowcy w swoim stanowisku, Piotr Szumlewicz „jako doradca i ekspert OPZZ, walczy o wprowadzenie jak najwyższej minimalnej płacy godzinowej, znaczne zwiększenie minimalnej płacy miesięcznej, radykalne ograniczenie umów cywilnoprawnych, likwidację darmowych staży, rozszerzenie kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy, regularne podnoszenie rent, emerytur i wynagrodzeń w sferze budżetowej. Zabiega o dostęp do państwowej, dobrze wyposażonej służby zdrowia oraz egalitarnej, publicznej edukacji, funkcjonującej w oparciu o Kartę Nauczyciela, rozpowszechnienie branżowych układów zbiorowych, zmniejszenie nierówności społecznych”.

OPZZ podkreśla, że „Szumlewicz jest ekspertem i dziennikarzem, który od lat przedstawia rozwiązania propracownicze w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Nagłaśnia stanowiska struktur regionalnych i branżowych OPZZ, organizuje pikiety i demonstracje związkowe, ujawnia skandaliczne przypadki łamania praw pracowniczych i pokazuje ich olbrzymią skalę, wspiera pracowników w ich walce o godne zatrudnienie, broni związków zawodowych przed atakami neoliberalnych mediów i rządu”.

Związkowcy przypominają też, że Szumlewicz „brał udział w pracach nad wieloma rozwiązaniami bronionymi przez OPZZ, jest współautorem ustawy o minimalnej płacy godzinowej, uczestniczył w pracach nad ograniczeniem umów na czas określony i wprowadzeniem klauzul społecznych do ustawy o zamówieniach publicznych”.

W podsumowaniu Rada Mazowiecka podkreśliła, że Zjednoczona Lewica jest listą składającą się z przedstawicieli różnych środowisk i dlatego zaapelowała do wszystkich związkowców zrzeszonych w OPZZ o zagłosowanie na Szumlewicza, aby mógł on w Sejmie bronić postulatów pracowniczych.

Agnieszka Mrozik


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



1 Maja - demonstracja z okazji Święta Ludzi Pracy!
Warszawa, rondo de Gaulle'a
1 maja (środa), godz. 11.00
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1

Więcej ogłoszeń...


4 maja:

1886 - Masakra robotników na Haymarket Square w Chicago.

1915 - W Krakowie urodził się Lucjan Motyka, działacz OMTUR i PPS.

1930 - Brytyjczycy aresztowali Mahatmę Gandhiego.

1938 - W Berlinie zmarł Carl von Ossietzky, niemiecki dziennikarz, pisarz i pacyfista, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1936.

1939 - Urodził się Amos Oz, pisarz izraelski, zwolennik izraelsko-palestyńskiego pojednania, współzałożyciel lewicowej organizacji Szalom Achszaw (Pokój Teraz).

1969 - Francuska Sekcja Międzynarodówki Robotniczej (SFIO) przekształciła się w Partię Socjalistyczną (PS).

1970 - Masakra na uniwersytecie w Kent (Ohio): Gwardia Narodowa zastrzeliła 4 i zraniła 9 studentów protestujących przeciwko wojnie wietnamskiej.

1980 - W Lublanie zmarł Josip Broz-Tito.

1994 - Premier Izraela I. Rabin i przewodniczacy OWP J. Arafat podpisali porozumienie o ograniczonej autonomii palestyńskiej w Strefie Gazy i Jerychu.

2000 - Ken Livingstone został pierwszym burmistrzem Londynu.

2005 - W Manili zmarł Luis Taruc, filipiński działacz komunistyczny.


?
Lewica.pl na Facebooku