Poznań: Pracownicy Wyborowej SA za strajkiem
[2005-08-24 20:37:29]
Pracownicy i przedstawiciele związków zawodowych nie zgadzają się na plany zwolnień, według których pracę miałoby stracić około 120 z nieco ponad 200 zatrudnionych w firmie. Kontrowersje budzi także przedstawiona propozycja renegocjacji układu zbiorowego w "Wyborowej SA". Zdaniem związkowców może to doprowadzić do obniżenia pensji nawet o połowę dotychczasowej wartości. Zarząd stoi na stanowisku, że restrukturyzacja firmy jest niezbędna, bowiem rynek wyrobów alkoholowych uległ przeobrażeniom, wobec czego konieczne jest ograniczenie liczby osób zatrudnionych. Pracodawca proponuje zatrudnionym wysokie odprawy. Związkowcy twierdzą jednak, że oszczędności trzeba szukać gdzie indziej, a w dobie tak wysokiego bezrobocia nie można likwidować kolejnych miejsc pracy. W referendum strajkowym za podjęciem akcji strajkowej na wypadek fiaska negocjacji pracowników z zarządem firmy opowiedziały się 182 osoby z 203, które wzięły udział w głosowaniu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?