Warszawa: Spotkanie KPiORP
[2006-03-12 23:11:28]
![]() Jerzy Kulczyk z OPZZ Konfederacja Pracy opowiedział działaczom Komitetu o sytuacji, w jakiej znalazło się kilkuset byłych pracowników FSO, zwolnionych z pracy na skutek tzw. restrukturyzacji fabryki. Od kilku lat FSO nie wywiązuje się ze zobowiązań płatniczych wobec 280 byłych pracowników. Zostali oni zwolnieni z pracy bez należnych im odpraw i od kilku lat nie mogą ich wyegzekwować od byłego pracodawcy. Komitet postanowił zaangażować się w akcje nagłośnienia problemu, którym dotąd mało kto się interesował. Jednym z najważniejszych tematów spotkania KPiORP były przygotowania do demonstracji przeciwko szykanom wobec Dariusza Skrzypczka, związkowca z poznańskiej "Goplany". Skrzypczak, który był jednym z inicjatorów powstania Komitetu, został w grudniu ub. r. wyrzucony dyscyplinarnie z pracy za potwierdzenie prasie informacji o planowanych obniżkach płac w "Goplanie". W uzasadnieniu zwolnienia pracodawca ocenił, że przekazywanie takich informacji to "ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych". Manifestacja w Poznaniu została zaplanowana na 3 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 14:00 pod budynkiem "Goplany" na ul. Św. Wawrzyńca. Na poznańską manifestację mają przyjechać działacze i sympatycy Komitetu, organizacji popierających KPiORP oraz związkowcy z całej Polski. Wyjazdy organizowane są m.in. z: Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Kielc, Krakowa, Katowic, Gliwic, Rybnika, Rudy Śląskiej i Wrocławia. Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki, godziny wyjazdu oraz osób koordynujących wyjazdy będzie można znaleźć na stronie www.pracownicy.org.pl. W najbliższym czasie mają zostać uruchomione kolejne biura KPiORP w: Koszalinie, Świdnicy Śląskiej, Rzeszowie i Łodzi. Szczegóły oraz kontakty do biur również będzie można znaleźć na stronie internetowej Komitetu. W czwartek postanowiono o uruchomieniu dwóch nowych grup roboczych KPiORP: do spraw służby zdrowia oraz praw pracowniczych kobiet. Pozostałe grupy robocze Komitetu to: ds. pracowników sezonowych, ds. elastycznego rynku pracy, ds. pracowników hipermarketów i ds. Kodeksu pracy. W poniedziałek 13 marca odbędzie się pikieta KPiORP w obronie praw pracowników centrum medycznego Centrum ATTIS w Warszawie. Działacze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w tej placówce zarzucają dyrekcji szykanowanie za działalność związkową oraz nie wywiązanie się z tzw. ustawy 203, gwarantującej podwyżki w służbie zdrowia. Demonstracja odbędzie się na ul. Górczewskiej 89 o godz. 14:00. O pomoc do Komitetu zgłosili się ostatnio pracownicy Szpitala Miejskiego z Kielc. 9 marca br. kielecka Rada Miasta przyjęła uchwałę o likwidacji placówki. Później się okazało, że władze miasta zamierzają ją przejąć jako niepubliczny ZOZ. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?