Warszawa: Protest nauczycieli przeciwko protegowanej wiceministra
[2006-04-12 01:54:08]
Na budynku szkoły wiszą flagi przepasane kirem. Na drzwiach można przeczytać komunikat "Protestujemy przeciwko objęciu stanowiska dyrektora szkoły przez panią Magdalenę Politańską". Kilka miesięcy temu poprzednia dyrektorka odeszła na emeryturę. Nauczyciele bezskutecznie domagali się rozpisania konkursu, który zdecyduje kto obejmie wakat. Zwłoka była zastanawiająca. Teraz nauczyciele twierdzą, że trzeba było poczekać aż Politańska ukończy kurs zarządzania oświatą. Konkurs został rozpisany rzeczywiście kilka dni po tym jak Politańska zdobyła stosowne zaświadczenie. Co ciekawe podpisał je… wiceminister Stanisław Sławiński. Magdalena Politańska kurs skończyła w Placówce Doskonalenia Nauczycieli "Pro Formatione" założonej przez Radę Szkół Katolickich. Sama prowadzi tam zajęcia. Dyrektorem Pro Formatione był Stanisław Sławiński. Podpis na zaświadczeniu złożył 17 grudnia zeszłego roku. Od 11 dni był już wiceministrem edukacji. Rodzice uczniów uczęszczających do wolskiej szkoły obawiają się, że protegowana wiceministra Sławińskiego będzie stosować metody wychowawcze popierane przez wiceministra Sławińskiego. Jest on znanym krzewicielem "wychowania dzieci w posłuszeństwie" oraz zwolennikiem kar fizycznych. Należy stwierdzić, że o ile kary fizyczne stosowane są z właściwym umiarem, nie zawierają w sobie niczego, co naruszałoby godność osobową dziecka oraz najskuteczniej komunikują dziecku to, co powinny komunikować – twierdził na początku lat 90-tych Sławiński. Tak więc kanał komunikacyjny poprzez ciało jest dla dziecka najważniejszy i tym samym także najłatwiejszy. Dlatego kara fizyczna znajduje zastosowanie przede wszystkim w dialogu wychowawczym z małymi dziećmi – wyjaśniał swego czasu obecny wiceminister. Dorobek teoretyczny Sławińskiego jest jednak znacznie bogatszy. Oto jak rozumie on koncepcję wychowania w posłuszeństwie: W wielu środowiskach, zwłaszcza inteligenckich, obserwuje się tendencję do nadmiernego argumentowania poleceń. Wiąże się to z dość istotnym błędem myślowym, który polega na tym, że milcząco przyjmuje się założenia, że ostateczną racją posłuszeństwa jest obiektywna słuszność decyzji osoby sprawującej władzę wychowawczą. (...) Jest to jednak fałszywe postawienie sprawy, ponieważ nie słuszność polecenia a uprawnienia osoby wychowującej są podstawową racją posłuszeństwa dziecka – tłumaczy Sławiński. W najbliższym czasie odbędą się konkursy na dyrektorów około 200 szkół w całej Warszawie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?