Moore i West krytykują Busha
[2005-09-03 20:33:31]
W otwartym liście opublikowanym na jego stronie internetowej Moore napisał: "Drogi Panie Bush: gdzie się podziewają wszystkie nasze helikoptery? Od huraganu mija już pięć dni, a tysiące ludzi ciągle czekają w Nowym Orleanie na transport lotniczy. Co mogło się stać ze wszystkimi naszymi samolotami wojskowymi? Gdzie jest Gwardia Narodowa? Ci żołnierze naprawdę mogliby się teraz przydać, bo właśnie po to wstępowali do wojska: aby pomagać poszkodowanym w kataklizmach. Jak to możliwe, że ich tu nie ma? Szczególnie zastanawia mnie fakt, że dzień po huraganie zamiast lecieć do Nowego Orleanu, poleciał pan ze swoimi znajomymi biznesmenami na przyjęcie w San Diego. Oczywiście nikt nie powinien pana za to krytykować, w końcu było już po huraganie, więc co mógł pan zrobić? Zatkać tamę palcem?" Brak działań ze strony prezydenta USA skrytykował także artysta hiphopowy Kanye West. Podczas transmitowanego przez telewizję koncertu charytatywnego w Nowym Jorku West stwierdził, że "George Bush nie dba o czarnoskórych". |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?