Gruzja: Ambasada Rosji nie dostanie gazu

[2006-01-29 15:03:34]

Burmistrz Tbilisi Gigi Uguława nakazał odciąć dostawy gazu dla ambasady Federacji Rosyjskiej oraz siedziby, związanej z koncernem Gazprom, firmy Gazeksport. Uważam, że ważniejsze jest ogrzanie dwóch innych budynków w mieście niż organizacji, które bezpośrednio uczestniczą w blokadzie energetycznej Gruzji i które mają alternatywne źródła ciepła - powiedział Uguława.

Rosyjska ambasada odmówiła komentarza w sprawie decyzji i wypowiedzi burmistrza gruzińskiej stolicy.

Gruzja przeżywa obecnie kryzys energetyczny, spowodowany wysadzeniem przez nieznanych sprawców dwóch gazociągów, dostarczających gaz z Rosji. Władze gruzińskie uważają, że za eksplozjami stoją władze rosyjskie, które chciały w ten sposób wywrzeć presję ekonomiczną na Gruzji i skłonić ten kraj do zaakceptowania wyższych cen za dostarczany gaz.

W niedzielę rano dostawy gazu do Gruzji zostały przywrócone; odbudowano jeden z wysadzonych gazociągów.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Bielsku-Białej!
Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
10 maja (sobota), godz. 11:00
Zandberg w Tychach!
Tychy, Plac Baczyńskiego
10 maja (sobota), godz. 15:00
Zandberg w Katowicach!
Katowice, plac Miarki
10 maja (sobota), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona

Więcej ogłoszeń...


11 maja:

1902 - Urodził się Alexandre Kojève, właśc. Aleksandr Kożewnikow, francuski filozof pochodzenia rosyjskiego, którego seminarium o Heglu ukształtowało kolejne pokolenia lewicujących, francuskich filozofów.

1914 - Zmarł Daniel De Leon, amerykański działacz socjalistyczny.

1919 - Zjazd spółdzielni robotniczych w Warszawie powołał Związek Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych.

1930 - Wybory do Sejmu Śląskiego II kadencji; sukces ugrupowań niemieckich; PPS - 4 mandaty, komuniści - 2.

1967 - W Grecji Andreas Papandreu został uwięziony przez reżim czarnych pułkowników.

1983 - Odbył się "dzień narodowego protestu" w Chile – pokojowa demonstracja przeciw reżimowi wojskowemu gen. Augusto Pinocheta i na rzecz swobód obywatelskich.

2007 - Trybunał Konstytucyjny orzekł o częściowej niekonstytucyjności ustawy lustracyjnej opracowanej przez PiS.

2019 - Na YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu w reżyserii Tomasza Sekielskiego


?
Lewica.pl na Facebooku