Niemcy: Kolejny strajk służb publicznych

[2006-02-06 14:43:40]

W Niemczech po raz kolejny w ostatnich dniach zastrajkowały służby publiczne. Tym razem protest podjęli pracownicy z Badenii-Wirtembergii.

W strajku wzięły udział załogi zakładów oczyszczania miast, oczyszczalni ścieków, urzędów samorządowych, przedszkoli, szpitali i pływalni publicznych. Pracownicy domagają się odstąpienia od planów wydłużenia czasu pracy z 38,5 do 40 godzin tygodniowo. Uważają, że spowoduje to likwidację kilku tysięcy miejsc pracy.

Organizator strajków - związek zawodowy Ver.di - zapowiedział, że protesty będą odbywały się także w innych landach. Jeszcze raz zastrajkować mają również pracownicy z Dolnej Saksonii, którzy protestowali już w ubiegłym tygodniu.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


27 września:

1900 - Zakończył obrady V Kongres II Międzynarodówki, który powołał Międzynarodowe Biuro Socjalistyczne. W skład Biura jako delegaci polscy weszli: B. A. Jędrzejowski z PPS, H. Diamand z PPSD, C. Wojnarowska z SDKPiL.

1908 - Urodziła się Michalina Tatarkówna-Majkowska, działaczka partii komunistycznych, posłanka na Sejm PRL, I sekretarz Komitetu Łódzkiego PZPR,

1941 - W obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu zginął Norbert Barlicki, członek władz PPS, prawnik, publicysta, współredaktor "Robotnika".

2009 - W wyborach parlamentarnych w Portugalii zwyciężyła Partia Socjalistyczna premiera José Sócratesa.


?
Lewica.pl na Facebooku