Zapowiedź konferencji rewizjonistów w Teheranie
[2006-02-19 21:08:33]
Konferencję organizują irańskie władze. Jej oficjalnym celem jest wyjaśnienie, "jaka naprawdę była skala Holokaustu". Irańczycy uważają, że liczba Żydów pomordowanych przez Niemców była niższa niż się oficjalnie przyjmuje (5-6 milionów). Teheran chce przed konferencją wysłać do Polski grupę ekspertów, którzy mieliby zbadać byłe obozy zagłady. Ambasador Iranu Mohammed Taheri, będąc niedawno w Auschwitz, poczynił "własne obliczenia", wedle których spalenie sześciu milionów ludzi trwałoby co najmniej 15 lat. Tymczasem zgodnie z najnowszymi szacunkami w Auschwitz-Birkenau zginęło 1,1-1,5 mln ludzi, z których zdecydowaną większość stanowili Żydzi. Szef polskiej dyplomacji Stefan Meller powiedział, że Iran jak dotąd nie zwracał się w tej sprawie do naszego MSZ. Jednocześnie uznał, że polskie władze nie powinny dopuścić do tego, aby irańscy eksperci badali w Polsce skalę Holokaustu. - To jest poniżej wszelkich wyobrażalnych norm, żeby taką rzecz dyskutować, rokować, czy wchodzić w rozmowę - powiedział Meller. MSZ poinformowało też, że dokumentacja dotycząca okresu okupacji i Holokaustu jest powszechnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Na konferencję w Teheranie prócz naukowców z Iranu zaproszeni zostali również "niezależni eksperci" z innych krajów muzułmańskich i Europy. Wśród gości z Zachodu są niemieccy rewizjoniści ze znanym neonazistowskim ideologiem Horstem Mahlerem. Prawdopodobnie nie będzie on jednak mógł wziąć udziału w spotkaniu, gdyż niemieckie władze na 6 miesięcy odebrały mu paszport. Mahler z podobnym problemem spotkał się w lipcu 2003 r., gdy zamierzał odwiedzić muzeum w Oświęcimiu-Brzezince. Władze obawiały się, że wizyta ta zmieni się w antysemicką prowokację. Mahler jest prawnikiem, byłym sympatykiem skrajnej lewicy i dawnym obrońcą lewackich terrorystów. Sam został skazany w jednym z procesów RAF. Prawo wykonywania zawodu przywrócono mu dopiero w latach 80. Po zmianie poglądów stał się ideologiem neonazizmu. Przed dwoma laty był oskarżony o nawoływanie w Internecie do pozbawienia praw obcokrajowców w Niemczech. W lipcu 2003 r. jego tekst krytykujący globalizację i wzywający do "zmartwychwstania narodu niemieckiego" ukazał się w polskim dwumiesięczniku "Obywatel". |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?