Demonstracje antywojenne na całym świecie
[2006-03-20 17:33:51]
![]() 19 marca w Nowym Jorku, kilkuset demonstrantów przemaszerowało wzdłuż Piątej Alei na Manhattanie. Demonstraci podkreślili, że rząd amerykański przeznaczył na działania wojenne miliardy dolarów, a nieporównywalnie mniejsze kwoty na pomoc ubogim w Iraku, Afganistanie czy USA. Demonstracje antywojenne odbyły się wcześniej także w Waszyngtonie i Los Angeles, jak również i Nowym Jorku. 19 marca w Madrycie, około 4 tysięcy Hiszpanów demonstrowało przeciwko wojnie irackiej, domagając się wycofania obcych wojsk. Demonstraci żądali także od rządu Hiszpanii wycofania swych wojsk z Afganistanu. Tego dnia także w czeskiej Pradze demonstrowało kilkaset osób. Demonstranci ostrzegali USA przed powtórzeniem irackiego scenariusza w stosunku do Iranu i zaapelowali o pokojowe rozwiązanie konfliktu. Ponadto demonstracje antywojenne odbyły się m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Korei Południowej, Pakistanie i Portugalii. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
30 czerwca:
1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.
1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.
1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.
1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.
1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.
2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.
2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.
2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.
?