USA nieprzygotowane na atak elektromagnetyczny
[2006-04-13 22:33:22]
Bomba elektromagnetyczna to ładunek jądrowy lub klasyczny, którego detonacja wywołuje krótki, bardzo silny impuls elektromagnetyczny, niszczący komponenty urządzeń elektronicznych (procesory, pamięci, chipsety itp.). Silny impuls elektromagnetyczny może zniszczyć również silniki elektryczne małej mocy i uszkodzić duże motory elektryczne oraz prądnice i transformatory. Z badań wynika, że tylko CIA ma zabezpieczenie na wypadek ataku bombą elektromagnetyczną na infrastrukturę informatyczną Agencji. Tymczasem sieci cywilne i wojskowe nie są przygotowane na taki atak. Detonacja jednomegatonowej bomby elektromagnetycznej na wysokości 240 km w centrum USA spowodowałaby zniszczenie sieci komputerowych – wojskowych i cywilnych – oraz systemów telewizji i radiofonii oraz wszystkich domowych urządzeń elektronicznych na obszarze od Zatoki Meksykańskiej do Kanady oraz na wschodzie, od stanu Washington – po leżący na zachodzie stan Nevada. Zdaniem ekspertów Pentagonu przywrócenie do użytku zniszczonych urządzeń sieci zajęłoby wiele miesięcy, a większość z nich nie nadawałoby się do dalszego użytku. Według ekspertów Pentagonu taki atak byłby możliwy ze strony krajów posiadających na tyle rozwiniętą technikę, aby dosięgnąć swoimi ładunkami terytorium USA. W mniejszej skali mogłyby tego dokonać też grupy terrorystyczne. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
26 września:
1919 - Ukraina: Anarchiści z Machnowskiej Armii Powstańczej, pod dowództwem Nestora Machno zadali decydującą klęskę białym wojskom Denikina.
1932 - Decyzją polskiego MSW rozwiązano Ukraińską Włościańsko-Robotniczą Socjalistyczną Jedność (tzw. Sel-Rob).
1937 - W Warszawie odbył się zorganizowany przez Centralny Wydział Młodzieży PPS ogólnopolski zlot młodzieży socjalistycznej; wzięło w nim udział 15 tysięcy młodych socjalistów.
1939 - Delegalizacja Francuskiej Partii Komunistycznej pod zarzutem działalności antypaństwowej.
1941 - Krótko po starcie z lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot z pierwszym składem Grupy Inicjatywnej PPR, która miała zostać przerzucona do Polski. W katastrofie zginął Jan Turlejski, a ranni zostali Jakub Aleksandrowicz, Czesław Skoniecki i Roman Śliwa.
1944 - W pierwszym powojennym rządzie Francji komuniści objęli resorty zdrowia i lotnictwa.
1946 - Urodziła się Andrea Dworkin, amerykańska feministka radykalna, socjolożka, pisarka, inicjatorka antypornograficznego nurtu feminizmu.
1959 - Zmarł postrzelony przez buddyjskiego mnicha lewicowy premier Cejlonu Solomon Bandaranaike.
1968 - RFN: Powstała Niemiecka Partia Komunistyczna.
1980 - W wyniku zamachu neonazistowskiej Wehrsportgruppe Hoffmann w Monachium 13 osób zostało zabitych, a ponad 200 odniosło rany.
2000 - "Bitwa o Pragę" - kilkanaście tysięcy osób demonstrowało przeciwko obradom Banku Światowego w Pradze czeskiej. Data ta uznawana jest za symboliczny początek ruchu alterglobalizacyjnego w Europie środkowej i wschodniej.
2001 - Uruchomiona została polska Wikipedia, wolna encyklopedia internetowa.
?