Warszawa: "Białe Miasteczko" wciąż trwa

[2007-07-04 17:26:27]

Dzisiaj mija 16. dzień protestu pielęgniarek przez Kancelarią Prezesa Rady ministrów w Warszawie. Od 9 dni kilka z protestujących kobiet prowadzi głodówkę.

3 lipca rozpoczął działalność "Biały Uniwersytet" czyli cykl wykładów prowadzonych przez lekarzy, pedagogów, profesorów i działaczy organizacji pozarządowych. Wykład inauguracyjny "Konflikt i negocjacje. Doświadczenie pierwszej Solidarności" wygłosił prof. Karol Modzelewski.

U protestujących pielęgniarek pojawili się aktorzy Marek Kondrat, Krystyna Janda i Maria Seweryn. W kameralnym koncercie wystąpiła Ewelina Flinta. Do "Białego Miasteczka" przybyła także delegacja związkowców z Republiki Południowej Afryki.

6 lipca Komitet Protestacyjno-Strajkowy Forum Związków Zawodowych (do którego należy Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych) zamierza zorganizować demonstrację poparcia dla pielęgniarek. Ma się ona odbyć o godz. 11.00 pod KPRM. Udział w proteście zapowiedziały w swoich oświadczeniach Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80".

Na stronie internetowej "Trybuny Robotniczej" można podpisać się pod listą popierającą żądania pielęgniarek i położnych: www.trybuna-robotnicza.pl/index.php?option=com_akobook&Itemid=176

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

PPS dlaczego się nie udało, kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki
Zapraszam
LeftRadio - Lewicowe radio
Internet
-
Szukam" Metody interpretacji historii Argentyny" N.Morano

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

16 grudnia:

1918 - Z połączenia SDKPiL i i PPS Lewica powstała Komunistyczna Partia Robotnicza Polski (od 1925 Komunistyczna Partia Polski, KPP).

1922 - Nacjonalista E. Niewiadomski zastrzelił Prezydenta RP Gabriela Narutowicza.

1937 - W całej Polsce odbyły się zorganizowane przez PPS demonstracje, wiece i strajki przeciwko faszyzmowi i endecji, nawiązujące do rocznicy zamordowania pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza.

1943 - W Wygodzie pod Częstochową 20 partyzantów AL i AK zostało rozstrzelanych przez hitlerowców za sabotaż w hucie "Raków".

1946 - Léon Blum został przewodniczącym tymczasowego rządu francuskiego.

1948 - Ukazał się pierwszy numer "Trybuny Ludu".

1998 - Rozpoczęły się amerykańsko-brytyjskie naloty na Irak (operacja „Pustynny Lis”).

2011 - Kazachstan: W Żanaozen trakcie tłumienia zamieszek siły porządkowe użyły ostrej amunicji, w wyniku czego zginęło od 14 do kilkudziesięciu osób.


 
Lewica.pl na Facebooku